Працювати, щоб вчитись. І вчитись, щоби добре працювати

Оскільки порядок розрахунків за електроенергію було оприлюднено, він попросив присутніх звернути увагу на деякі зміни в тарифах, які стосуються жителів Міжгірщини. У виступі “Про порядок розрахунків за електроенергію згідно із змінами в тарифах” доповідач звернув увагу на визначення розрахунків за електроенергію пільговим категоріям громадян Верховини, а також електроспоживачам, які проживають у багатоповерхівках населених пунктів, у яких немає природного газу та централізованого теплопостачання. Адже керівники відповідних місцевих рад мають підготовити належні документи на електрокористувачів таких багатоповерхівок до обласної інспекції з енергозбуту.


Відтак М. В. Кемінь і В. С. Радовецький відповіли на ряд запитань учасників наради Володимира Мацкаля, Юрія Хланти, Юрія Горвата, Василя Юрика, Василя Галая, Степана Савчура та Ганни Головки щодо можливостей нівелювання розрахунків за спожиту електроенергію у світлі вимог даних законодавчих актів. У ході обговорення цих питань зайшла розмова і про посилення боротьби з електрокрадіями. Як тільки Михайло Кемінь оприлюднив суми штрафів за крадіжку електроенергії, в залі на тривалий час запанувала тишина.


Він же далі, а також Василь Радовецький назвали Синевирську, Колочавську, Лісковецьку, Буковецьку та Тюшківську сільради як такі, що не провели оплату за спожиту електроенергію, та ще й у незначних сумах. А це негативно позначається на рейтинговій оцінці нашого району. Далі Михайло Кемінь ознайомив учасників наради з планами проведення ремонту та реконструкції електроліній у ряді населених пунктів Міжгірщини. В тому числі й низки віддалених.


З інформацією “Про проведення місячника з благоустрою та визначення порядку відведення місць під сміттєзвалища” виступив начальник відділу житлово-комунального господарства РДА Василь Маркович. Він одразу наголосив, що нинішня весна обіцяє бути ранньою, а тому варто звернути особливу увагу на своєчасне і організоване проведення благоустрою і санітарної очистки населених пунктів Міжгірщини.


З огляду на це особливим є питання відведення місць під сміттєзвалища. Адже це є давньою проблемою зеленоокої Верховини через численні перепони букви закону з їх облаштування. На сьогоднішній день лише кілька керівників місцевих рад спромоглися оперативно визначити такі місця. Це зокрема, сільський голова Голятина, Міжгірська селищна і Річківська сільська ради.


В ході обговорення даного питання керівник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА Іван Фуцур зазначив, що визначення місць під сміттєзвалища, полігони побутових відходів не можуть проходити без участі його відділу, спеціалістів райСЕС, відділу Держкомзему у Міжгірському районі та головного еколога Верховини Петра Мишанича.


— Особливо проблемними для нас у цій справі є населені пункти Тереблянської долини, — зауважив Василь Радовецький, — а також села, підпорядковані Пилипецькій, Нижньостуденівській та Ізківській сільським радам. Оскільки у них є відчутно розвинена туристична галузь, яка сьогодні є однією із найпріоритетніших у районі взагалі.


За його виступу голова райради Іван Ярема зазначив, що у цій справі необхідно приймати кардинальні рішення, бо на території Срібної землі ця проблема може бути знята з порядку денного років через п’ять. А, отже, треба на цей період подумати, куди дівати побутовий і будівельний, господарсько-спожитий непотріб. Бо ж скоро можемо задихнутись під його вагою.


У доповіді “Про стан паювання земель на території району та розмежування земель державної та комунальної власності” начальник відділу Держкомзему в Міжгірському районі Наталія Больбан підкреслила, що на сьогоднішній день сертифікати на право власності “отоварили” 6259 громадян. Відповідні роботи з надання погоджень та проведення топографо-геодезичних робіт згідно з буквою закону проводили всі місцеві ради та шість ліцензійованих приватних підприємств. Однак у цій справі треба серйозно надолужити прогаяне ряду сільським радам. Важливо надалі у цій справі приймати такі рішення, які би не суперечили чинному земельному законодавству.


Стосовно розмежування земель державної і комунальної власності Наталія Михайлівна зазначила, що за кошти обласного бюджету воно проводитиметься за межами населених пунктів на території селищної і п’яти сільських рад.


Її виступ тематично доповнили голова райради Іван Ярема та заступник голови РДА Іван Ледида. Вони, а також Наталія Больбан, Василь Радовецький дали вичерпні відповіді на запитання керівників місцевих рад Юрія Юртина, Василя Бігаря, Володимира Мацкаля, Михайла Бедя, Юрія Хланти, Василя Юрика, Юрія Горвата та інших.


У своєму виступі про проведення громадських оплачуваних робіт у 2010 році головний спеціаліст управління економіки РДА Олена Негря оприлюднила підсумки проведення таких у минулому році. Далі начальник відділу РЦЗ Олена Чепара ознайомила учасників наради з порядком проведення громадських оплачуваних робіт у поточному році. За цього важливо місцевим радам визначитись, які роботи вони намічають провести, скільки на них буде задіяно людей із числа безробітних. З цього приводу треба якнайскоріше прийняти відповідне рішення і надіслати клопотання на їх проведення згідно з буквою закону оплачуваних громадських робіт. Однак як наголосив перший заступник голови РДА Василь Радовецький, тільки п’ять місцевих рад подали клопотання до РЦЗ про проведення таких у населених пунктах Верховини.


У своєму виступі щодо проведення навчання сільських голів та депутатів різних рівнів голова райради Іван Ярема наголосив, що у зв’язку з тим, що після останніх виборів дещо помінявся керівний склад ряду місцевих рад, керівник райдержадміністрації та депутатські активи сільських і селищної рад, необхідно провести їх навчання, щоби у майбутньому забезпечити нормальну фінансово-господарську їх діяльність та стабільну суспільно-політичну обстановку в районі. Тим паче, що останнім часом налагодилась ділова, перспективна співпраця керівництва району з органами місцевого самоврядування та суб’єктами підприємництва.


Саме завдяки цьому успішно втілено в життя ряд проектів ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, здійснюються намітки з впровадження проекту “Біоенергія Карпат” у рамках Програми прикордонного співробітництва та інші, а також вимальовуються перспективи на втілення в життя міжнародних програм з розвитку підприємництва в невеличких населених пунктах і дерепресивних з огляду на їх розвиток селищах і містах.


Тож з огляду на це навчання сільських голів і депутатів органів місцевого самоврядування вкрай необхідне. За цього Іван Васильович надав слово для виступу ректору Відкритої школи політичного лідера, заслуженому журналісту України Анатолію Краслянському, який ознайомив учасників наради з тематичними планами дисциплін, які вивчатимуться за програмою “Політичний лідер”. Його виступ тематично доповнив ректор, кандидат економічних наук, доцент Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна” Сергій Товканець та інші представники вищої школи з міста над Ужем.


Наостанок наради головуючий Василь Радовецький поінформував присутніх про навчання керівників місцевих рад по лінії МНС України, а голова райради Іван Ярема — щодо необхідності створення координаційної ради при голові райради та асоціації голів місцевих рад. Оскільки саме за їх допомогою можна буде успішно розв’язувати ряд наболілих питань соціально-економічного розвитку Міжгірщини та поглиблення міжнародного співробітництва.Василь БЕЛЕНЬ.
“Верховина” для mizgir.com.ua


clipnews