Перші керівники Закараття та голова Загальних Зборів Саболч-Сатмар-Березької області Угорської Республіки підписали Програму розвитку транскордонного економічного та культурного співробітництва на 2011-2012 роки


Угорську сторону представляли голова Загальних Зборів Саболч-Сатмар-Березької області Оскар Шестак, радник голови Іштван Монорі та міжнародний референт Брігітта Ласло-Майор.
З української сторони були голова ОДА Олександр Ледида, голова облради Іван Балога, начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв””язків та туризму облдержадміністрації Ернест Нусер.
На зустрічі обговорено комплекс питань щодо поглиблення двостороннього співробітництва, пріоритетні напрямки та перспективи прикордонного співробітництва, а також спільні проекти в рамках Програми ЄІСП «Україна-Угорщина- Словаччина-Румунія 2007-2013рр.». Йшлося також про проведення українсько-угорського Дня добросусідства та про інші міжнародні заходи.
У ході перемовин було запропоновано створити консультативну комісію (делегуючи по 3 представників з кожної сторони) для координації оперативної діяльності, а також зініціювати засідання українсько-угорської міжурядової комісії.
Олександр Ледида наголосив, що дійсно, особливим пунктом співпраці наших регіонів є охорона навколишнього середовища, спільне використання водного басейну р. Тиса. Також у планах – стимулювати розвиток програм реабілітації територій, протипаводкового захисту та водного господарства. Щиро вітаючи поважних гостей від депутатів обласної ради та від себе особисто, Іван Балога наголосив, що обласна влада послідовно виконує усі зобов””язання в контексті реалізації стратегічного євроінтеграційного курсу нашої держави, підтримує зв’язки і стосунки між нашими прикордонними регіонами, які є плідними, щирими, добросусідськими. Він висловив сподівання, що і подальші напрацювання в цьому плані будуть успішними. Водночас Іван Іванович висловив вдячність угорській стороні за конструктивну і послідовну підтримку українських пропозицій в Конгресі Ради Європи, а також у роботі Ради «Карпатський Єврорегіон», де донедавна головувала українська сторона. Згідно з черговістю цього разу головування повинно перейти до угорської сторони. І в цьому питанні, як запевнив Іван Іванович, ми також підтримаємо угорську сторону.
Сьогодні важливо визначитись з датою проведення урочистого засідання цього поважного міжнародного форуму, який покликаний бути організатором і координатором економічного, культурного співробітництва наших регіонів на благо їх народів.
Як відомо, Конгрес РЄ закликав Європейський Союз у рамках майбутньої Дунайської стратегії окремий розділ присвятити Карпатам, а також розробити окрему програму «Карпатський простір». Робота над підготовкою такої програми з боку європейських структур уже розпочалася. Тому дуже важливо, щоб угорська сторона, головуючи в Європейському Союзі, активізувала цей процес, оскільки в такій програмі ми зацікавлені обопільно.
Оскар Шестак запевнив, що угорська сторона, як головуюча в Євросоюзі, шукатиме можливості поглиблення співпраці із Україною та Закарпаттям зокрема. Також зазначив, що дотепер співробітництво між нашими регіонами було більш протокольного характеру – проведення культосвітніх і мистецьких форумів, тематичних тренінгів, семінарів, грантів, обмін творчими групами, у подальшому – акцент співпраці необхідно змістити у бік розвитку економіки, підприємництва, інвестицій тощо.
Пан Оскар також повідомив, що засідання Ради «Карпатського Єврорегіону», за попередніми намірами, заплановане у квітні ц.р. у м. Ніредьгазі, та запросив керівництво області взяти участь у ньому, а також провести подальші консультації щодо поглиблення дво – та багатостороннього співробітництва між нашими регіонами.
Обидві сторони висловилися за доцільність розвитку міжнародної договірної бази.
За результатами зустрічі Сторін підписано Програму розвитку транскордонного економічного та культурного співробітництва для поглиблення добросусідських відносин між Закарпатською областю України та та Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорської Республіки на 2011-2012 роки.

Прес-служба облради

clipnews