Перечинські брати обкрадали божі храми

У село виїжджала слідчо-оперативна група, яку очолив начальник Перечинського райвідділу Володимир Баєв. Разом зі своїм першим заступником Віктором Томашем, розшуковиками та експертами-криміналістами правоохоронець детально обстежив місця скоєння злочинів. Зясувалося: в усіх випадках зловмисники проникали подібним чином – підважували двері або вікно. Та й виявлені відбитки взуття скрізь також збігалися. Отож співробітники міліції навіть не сумнівалися, що в усіх випадках діяли одні й ті ж злодії.


Вочевидь, зухвальці були новачками у цьому незаконному «бізнесі», оскільки добряче наслідили. Та так, що їхні сліди й привели стражів порядку до них додому. Як встановили міліціонери, безбожними злодіями були два брати, місцеві жителі. До слова, хлопці мали з кого брати приклад, адже їхній батько свого часу відбував покарання у місцях не надто віддалених.


Коли стражі порядку зявилися на порозі оселі підозрюваних, вони явно не чекали такої оперативності і не встигли на той час заховати чи збути поцуплені речі. Скоріш за все, хлопці настільки повірили у свою могутність чи безкарність, що навіть вирішили зробити знімки один одного на поцуплений фотоапарат, не передбачаючи: ці фото можуть згодом свідчити не на їхню користь. Усі виявлені речі й стали незаперечними доказами причетності підозрюваних до скоєння крадіжок з церков та місцевої школи.


Пізніше, у райвідділі міліції, зловмисники розповіли, як, підваживши залізним прутом (ломиком) церковні двері, проникнули усередину храму, як плоскогубцями відчинили шкільне вікно, як крали і виносили поцуплене. Словом, повністю зізналися у скоєному. Раніше брати не потрапляли у поле зору працівників міліції. Але стражі порядку нині перевіряють, чи, бува, вони не причетні й до інших злочинів. Зловмисників затримали за статтею 115 ККУ, триває розслідування.


Ігор СТЕФАНЕЦЬ,
ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

clipnews