Перечин запрошує

В самісінькому центрі Перечина на гостей з радістю чекають ресторан «Кантіна» та бар «Підпільний райком», історія яких сягає ще кінця ХІХ – початку ХХ ст. Колись тут були розміщені два маєтки сімей єврея Гершка Грінвальда та словака Андрія Ганака.

Гершко Грінвальд був власником корчми «Кантіна». У ті часи корчма відігравала роль культурного центру Перечина. Її відвідувачами були перечинці високого та середнього достатку, вояки Австро-Угорщини, пізніше Чехословаччини, робітники лісохімкомбінату, залізниці та заможні селяни. Збереглось навіть запрошення на бал для товариства бджолярів округів Великого Березного та Перечина датоване 11 лютого 1928 року.

Ресторан «Кантіна» більш як з столітньою історією зберіг первинну назву корчми, що єврейською означає харчевня.

В свою чергу у маєтку Андрія Ганака знаходилась пекарня, яка забезпечувала Перечин хлібом та булочними виробами. Вона була збудована ще у ХІХ столітті. Як згадують старожили, випечений хліб вранці до магазину підвозив запряджений у візок великий собака. Перед Святою Вечерею господар пекарні давав сусідським дітям цукру та булочок стільки, скільки ті змогли донести додому. Сьогодні тут розміщений бар «Підпільний райком».

Усіх гостей міста Перечин ласкаво запрошує готельний комплекс «Берізка». До послуг туристів: сорок комфортабельних номерів, сауна, басейн, солярій, більярд, ресторан в якому можна посмакувати страви української, словацької та угорської кухонь. Досвідчений колектив прикладе всі зусилля для того, щоб відпочинок в «Берізці» залишив найприємніші спогади.

У корчмі «Підкова» гостю завжди раді, на нього чекають, його дуже люблять і шанують. Кінська підкова, знайдена на дорозі, принесе удачу, щастя й достаток, а перечинська «Підкова» подарує Вам смачну закарпатську домашню кухню. «Ми не претендуємо на звання «ресторан», ми щось простіше, але завдяки цьому, ми ближчі й рідніші кожному з відвідувачів. До людей, що приходять, ми відносимось не як до клієнтів, а як до найкращих гостей, або найліпших друзів, на зустріч з якими давно чекали», – кажуть працівники корчми «Підкова». Крім того відвідувачі мають доступ до мережі Інтернет, адже в корчмі працює Wi-Fi.

Саме в Перечині встановлено єдиний у світі пам’ятник листоноші, Федору Фекеті. Листоноша 50 років служив людям вірою та правдою, щодня долаючи десятки кілометрів гірських стежок. Скульптор зобразив Федора Фекету в народному одязі того часу. Листоноша переступає з каменя на камінь, переходячи гірську ріку. З часу відкриття пам’ятника до нього почалось паломництво. Звідусіль сюди приїздять пари молодят. На камні вони залишають листи з своїми мріями та побажаннями.

clipnews