Олександр Сусик: «В Закарпатському бізнесі потрібно починати з «даху», інакше тебе знищать!»

У Олександра Сусика колись був бізнес з продажу нафтопродуктів. Точніше – він був власником кількох заправок, одна з яких розташована у Берегівському районі, а інша – в самому обласному центрі. Обслуговувала кілька сусідніх міст і приносила непоганий прибуток. Стосовно заправки в Ужгороді, то він багато допомагав місту, «заплющуючи» очі на борги міської лікарні за бензин.

Все було б добре, якби успішний бізнес підприємства не став таким ласим шматком для не чистих на руку людей. Задіявши своїх впливових «друзів» з податкової та прокуратури, таємнича особа, яку більше знають під прізвиськом Борман, розпочинає рейдерську атаку на підприємницьку діяльність Олександра Сусика.

У 2003 році на заправку завітала міська податкова. Оскільки бізнес в Сусика був цілком легальний, він без жодних проблем надав усю необхідну документацію. Перевірка пройшла успішно, податкова залишила підприємця. Але не на довго. За пів року до бізнесмена знову заявились з цієї структури з перевіркою, однак цього разу – з обласного підрозділу. Вищий підрозділ – більші проблеми: цього разу податкова так просто від підприємця не відчепилась, а під надуманими причинами пред’явила йому штрафів на… 700 тисяч гривень! Звідки власнику заправки взяти такі гроші нікого не цікавило, в якості «милості» йому запропонували сплатити податковій 250 тисяч гривень, аби вони «не звернули уваги» на зафіксовані «порушення».

– Я довго судився з податковою, виграв усі справи, аж поки мені, за рішенням суду не скоротили суму штрафів з 700 тисяч до 200 гривень. Не погана різниця в сумах, еге ж? – розповів на прес-конференції Олександр Сусик.

Проте суди не допомогли бідолашному вберегти свій бізнес. Розпочата рейдерська атака завершилась успішно, а старий власник заправки не тільки залишився без майна, але й отримав підірване назавжди здоров’я. Як вже писали закарпатські ЗМІ, до цього «бензинового» бізнесу був причетний заступник прокурора міста Ужгорода Андрій Малинич. На прес-конференції Олександр Сусик підтвердив цю інформацію.

– Коли будують будинок, то починають з фундаменту. Однак якщо будуєш бізнес в Закарпатті, то потрібно починати з «даху». Якщо починати не з «даху», то тебе знищать і від твого бізнесу не залишиться нічого. Я в цьому переконався, – говорить Олександр Сусик.
За його словами, таких потерпілих від корупційних схем підприємців багато не лише в Закарпатті, а й по всій Україні. Колишній підприємець також додав, що корупцію можна побороти лише якщо в країні є політична воля.

– Я був у штабі Ющенка, під час «Помаранчевої» революції, я бачу що відбувається зараз. Результатів боротьби з корупцією, що при Ющенко, що при Януковичі – нуль. Ну, а щодо бізнесу в Закарпатті, зокрема в Ужгороді – якщо ти не «співпрацюєш» тісно з прокуратурою та податковою – від твого бізнесу не залишиться нічого.

Нині, хворий на лейкемію Олександр Сусик, бізнесом не займається. З тих пір прошло 7 років, але будь-яке бажання займатись підприємницькою діяльністю у потерпілого бізнесмена відпало. За словами Сусика, він хотів аби на прес-конференції до нього приєднались інші бізнесмени, щоб зробити колективний виступ. Однак запрошені ним підприємці відмовились приходити – скоріш за все побоялись публічно про це говорити, додав він.

clipnews