На Закарпатті створено громадську раду

З ініціативою щодо створення Громадської ради виступили більше 90 громадських організацій Закарпаття, направивши своїх представників.
Як наголосив у своєму слові заступник голови ОДА Іван Качур, новостворене громадське об’єднання має стати відкритим, дорадчим органом, який має сприяти налагодженню системного діалогу органів влади з громадськістю, підвищенню якості підготовки рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням громадської думки тощо.
Заступник голови облради Андрій Сербайло від імені керівництва обласної ради, від всього депутатського корпусу привітав учасників зібрання з важливою подією у суспільному житті нашої області.
Розбудова громадянського суспільства немислима без участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, – наголосив він. – І створення Громадської ради при обласній державній адміністрації є однією з дієвих форм реалізації права громадян України на участь в управлінні державними справами. Це засвідчує демократичний поступ нашої держави, її наближення до європейських стандартів в організації суспільного життя, посилення контролю громадськості за діяльністю державних інститутів.
«Положенням про Громадську раду виписані функції цього громадського формування. Про них сьогодні говорилося чимало. Але їх реалізація залежить тільки від вас, від вашої активності, – сказав Андрій Андрійович, звертаючись до присутніх. – Тому хотілося б побажати вам ініціативності, наполегливості і послідовності у своїй діяльності, взаємодії з іншими громадськими організаціями і політичними силами, представленими в органах місцевого самоврядування усіх рівнів, а також з асоціаціями рад на місцях. Тільки в такому разі Громадська рада виконає своє призначення. А це, в свою чергу, допоможе як органам виконавчої влади, так і органам місцевого самоврядування краще відчувати пульс життя, настрої наших земляків і оцінку своєї діяльності по вирішенню злободенних проблем».
Головою новоствореного дорадчого органу із шести кандидатур обрано депутата облради Федора Харуту. Він – керівник регіонального представництва Українського національного комітету Міжнародної торгової палати на Закарпатті.
Попереду чимало роботи: вдосконалювати Положення, формувати різнопрофільні комісії тощо.

Прес-служба облради

clipnews