На дні озера Ротомахана у Новій Зеландії вчені виявили залишки унікальних кварцових Рожевих терас, які називають восьмим дивом світу.
Ці тераси в позаминулому столітті обрамляли гірське озеро разом з Білими терасами. Вони були частиною великої геотермальної системи, їхніми сходами стікала вода, що била з гарячих гейзерів.
Відкриті місіонерами в 1843 році, ці тераси одразу привернули до себе увагу туристів з усього світу. Саме тоді їх і охрестили дивом світу. Однак 10 червня 1886 виверження вулкана Таравера і сильний землетрус знищили багато селищ, засипавши їх попелом, і затопили обидві тераси, поховавши їх товстим прошаром опадів на глибині 60 метрів під водою. З того часу ніхто не міг сказати, зруйнував катаклізм обидві тераси або вони досі лежать недоторканими на дні.
Команда дослідників з Нової Зеландії вирішила відповісти на це питання. Минулого тижня за допомогою підводних апаратів REMUS 100, обладнаних сонарами і фотокамерами, вони обстежили дно озера і виявили там частину Рожевих терас – два нижніх каскади, вкритих опадами бурого кольору.
На думку Корнеля де Ронде, керівника проекту, верхня частина Рожевих терас чи то зруйнована землетрусом, то чи захована під прошарком попелу, настільки товстим, що ультразвукові сонари не можуть пробитися крізь нього. Слідів Білих терас вчені не знайшли.
Рожеві тераси набули свого кольору через залізо і марганець, які містяться в воді їхнього гейзера, або, можливо, через термофілів, що жили у водах джерела (термофіли – це організми, які живуть при відносно високих температурах понад +45 за Цельсієм).
Для корінного населення – маорі – тераси досі є частиною культурної традиції, і пам’ять про красу терас та їхнє страшному зникнення зберігається в місцевих легендах.
Нагадаємо, що до класичних семи чудес світу відносяться: піраміда Хеопса, Висячі сади Семіраміди, статуя Зевса в Олімпії, храм Артеміди в Ефесі, Мавзолей у Галікарнасі, Колос Родоський, Олександрійський маяк.