МЗС: Україна однозначно не буде членом Митного союзу

Україна не може бути членом Митного союзу і одночасно утворювати зону вільної торгівлі з Європейським союзом. Про це заявив в ефірі одного з українських телеканалів міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

“Україна однозначно визначила для себе пріоритет – входження до Євросоюзу як повноправний член і для цього потрібно укласти угоду про асоціацію на першому етапі і далі рухатись далі”, – заявив Грищенко.

Він нагадав, що Україна наразі є членом СОТ, а країни, які входять до Митного союзу не є членами цієї міжнародної структури і “не дотримуються правил гри, які встановлені там”.

“Звичайно, дуже складно собі уявити яким чином ми можемо бути одночасно і членами і Митного союзу і утворювати зону вільної торгівлі з ЄС”, – зазначив міністр. Проте, за його словами, додав, що як кожна з держав-учасниць Митного союзу, так і Україна зацікавлені в тому, щоб знайти максимально широке поле порозуміння.

Як відомо,1 січня 2010 у рамках Євразійського економічного співтовариства діє Митний союз Росії, Білорусі й Казахстану. липня 2011 р. митні кордони між Росією і Казахстаном, а також між Росією і Білоруссю мають повністю зникнути.

З 1 січня 2012 країни об`єднаються в єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір.

Нагадаємо, нещодавно президент Віктор Янукович заявив, що Україна не має жодних шансів вступити до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, оскільки влада ніколи не знайде 300 голосів у Раді для ратифікації цього рішення.

clipnews