Микола Томенко: «Статус гірських районів слід визначити законодавчо»

В малому залі обласної ради М.Томенко провів прес-конференцію для журналістів національних та місцевих засобів масової інформації.
Свою зустріч з мас-медіа він розпочав з презентації проекту «Український щоденник», який присвячений 20-річчю незалежності України. В ньому розміщено дати і місце народження більше 1000 імен, які своїми досягненнями у різних сферах суспільного життя та творчістю уславили Україну. Але найцінніше те, що кожен власник щоденника може дописати в ньому, що він зробив для України.
Відкрито також Інтернет-портал «Рідна Україна», в якому розміщено попередні культурологічні проекти.
М. Томенко поділився планами на майбутнє, висловив своє ставлення до ряду гострих політичних та соціальних процесів у державі, таких як пенсійна, освітня, адміністративна реформи.
Після зустрічі з закарпатськими художниками у нього виникла ідея внести разом з народними депутатами від Закарпатської області проект постанови Верховної Ради про відзначення ювілейних дат корифеїв закарпатської школи мистецтва – 120 -річчя Адальберта Ерделі та 100-річчя Федора Манайла.
А ще, як на його тверде переконання, – необхідно законодавчо визначити пріоритети сталого розвитку Карпат, як того рекомендувала Ужгородська міжнародна конференція з цього питання. Слід визначити також статус гірських регіонів, який би стимулював їх розвиток. Потрібна цілісна державна програма сталого розвитку Карпат.
«Якщо цього ми не зробимо, то не тільки не розвиватимемо тут малий бізнес, а знищимо його», – зазначив Микола Томенко.
Присутній на прес-конференції заступник голови обласної ради Андрій Сербайло з цього приводу зазначив, що створена спільним розпорядженням голів обласної ради та облдержадміністрації робоча група уже активно працює над пропозиціями до такої програми, а також інформував про нещодавне виїзне засідання постійної комісії облради з питань розвитку туризму та рекреації в Рахівському районі. За результатами виїзного засідання, депутати готують відповідні висновки і рекомендації.

Ігор Михайлюк

clipnews