Мубарак заявив, що залишиться президентом до вересня

Президент Єгипту Хосні Мубарак запевнив, що він буде залишатися на своєму посту до завершення президентських виборів у вересні.

Про це він заявив у четвер увечері в своєму виступі по національному телебаченню, повідомляє Бі-Бі-Сі.

“Я висловлюю зобов’язання вести і захищати Конституцію і людей, і передати владу тому, хто буде обраний у вересні наступного року на вільних і прозорих виборах”, – сказав Мубарак.

Він також заявив, що він буде ігнорувати “диктат з-за кордону”.

Як відомо, напередодні промови Мубарака, тисячі єгиптян знову зібралися в центрі Каїра закликати його піти у відставку.

Мубарак раніше вже заявляв, що залишить свою посаду тільки після президентських виборів, які повинні відбутися у вересні.

Президент Єгипту Хосні Мубарак не став заявляти про відхід зі своєї посади, пообіцявши внести зміни в конституцію країни і передати владу віце-президенту Омару Сулейману.

Виступаючи по державному телебаченню країни пізно ввечері в четвер, Мубарак відзначив, що він попросив внести поправки в кілька статей конституції.

Президент Єгипту також пообіцяв відмовитися від надзвичайних повноважень, якими він наділений вже протягом 30 років.

Мубарак також пообіцяв покарати винних у розв’язуванні насильства під час акцій і висловив співчуття рідним загиблих.

Президент Єгипту зазначив, що звертається, в тому числі і до присутніх на площі Тахрір. Він додав, що загиблі в ході подій останніх тижнів “померли не марно”.

Мубарак пообіцяв не залишати країну.

Переговори між урядом та опозиційними групами домоглися незначного прогресу з протестуючими, які розчарувалися в планах реформ, висунутих урядом Мубарака.

clipnews