“Металісти” з Ужгородщини обкрадали селян

Ще наприкінці жовтня минулого року в селі Сторожниця Ужгородського району сталося кілька загадкових крадіжок. З містків кількох дворогосподарств уночі хтось поцупив металеві листи, які прикривали водовідні канави. На ранок на їх місці зяяли ями-пастки. Оскільки плити були доволі масивними, а кількість зниклих — численною, стало зрозуміло: крадій був не один, до того ж, з транспортним засобом, аби вивезти все крадене.


Потерпілі селяни відразу не звернулися в міліцію. Вочевидь, люди не вірили, що міліції вдасться знайти нічних крадіїв. Мовляв: здали вже все залізяччя на металобрухт — шукай тепер вітру в полі. А хтось, можливо, вважав, що за такий дріб’язок і не варто у міліцію ходити. Так чи інакше, але крадіїв не знайшли і не покарали.


Тим часом крадіжки на Ужгородщині не припинялися. Наприкінці січня цього року в райвідділ звернулася із заявою пенсіонерка з села Концово. Газдиня розповіла, що вночі, розбивши скло на вікні її підсобного приміщення, туди залізли непрохані гості. Поживою нахабних злодюг стали дві свинячі шинки загальною вагою 10 кг та 5 кг сала. Для пенсіонерки з невеличкою пенсією — це суттєва втрата, тож потерпіла не могла з цим змиритися.


Оскільки крадіжки в районі не припинялися, керівництво райвідділу прийняло рішення про комплексне відпрацювання Ужгородщини. Розшуком невловимих досі крадіїв займалися й старший дільничний Іван Качалаба та дільничний Володимир Синенко, обидва — капітани міліції. Щоденна оперативна робота невдовзі дала позитивний результат.


Передовсім, оперативники звернули увагу на смаглявих поселенців таборів, що знаходиться в районі сіл Концово, Холмок, Галоч Ужгородського району. Не є таємницею, що цей контингент із законом не дружить, а особливо схильний до крадіжок залізяччя, городини та домашньої живності. Підозри правоохоронців невдовзі набули реального підтвердження. Спершу вдалося встановити особу злодія, котрий злакомився на м’ясце та сальце згаданої пенсіонерки з Концова. Ним виявився такий собі 23-річний Валентин, котрий зізнався у скоєнні крадіжки. А далі розшуковики вийшли і на його подільників.


З’ясувалося, що на Ужгородщині тривалий час діяла ціла злочинна група, до складу якої входили, окрім згаданого Валентина, ще й 20-річний Олександр, його на рік старший односільчанин Арам та 26-річний Андрій. Усі четверо — раніше судимі за скоєння крадіжок.


Після затримання за цією групою злочини так і посипалися. Зокрема, з’ясувалося, що ті крали все підряд: свіжину, металеві плити з містків (зокрема, і згадані на початку цього матеріалу), інше залізяччя з чужих дворів, яке потім здавали на металобрухт. Промишляли і в Концові, і в Сторожниці. Наразі затримані смаглявці зізналися уже в 32-х епізодах крадіжок!


Стосовно зловмисників порушено кримінальну справу, а всі “подвиги” злодійкуватої четвірки ще належить з’ясувати слідству.


Володимир ПАВЛЮХ,
ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

clipnews