Хвиля арабських революцій докотилася до Оману

В Омані у неділю, 27 лютого, відбулася масова антиурядова демонстрація у місті Сухар. Сотні протестуючих вимагають від влади демократичних змін.

Поліція розігнала демонстрантів за допомогою кийків, сльозогінного газу і гумових куль. В результаті заворушень загинули дві людини.

У відповідь протестувальники підпалили поліцейське відділення і одну із адміністративних будівель.

Також акції проходять у місті Салала, де ще у п’ятницю був розбитий наметовий табір поблизу представництва місцевих органів влади.

Відзначимо, що правитель Оману, султан Кабус бен Саїд у суботу провів перестановки уряді, намагаючись послабити напруженість.

Незважаючи на те, що акції протесту – досить рідкісне явище для Оману, де заборонені політичні партії, влада все ж таки вирішила вдатися до низки заходів, для того щоб не допустити повторення сценаріїв, за якими розгорталися події в Єгипті та Тунісі.

У інших країнах арабського Сходу наразі також не щухають народні хвилювання.

Так, у Ємені кілька впливових лідерів місцевих племен вийшли з правлячої партії і заявили, що разом з опозицією будуть домагатися відставки президента Алі Абдулли Салеха. У столиці Сані не припиняються зіткнення прихильників і противників Салеха. У неділю їх жертвами стали чотири людини.

У Бахрейні тисячі демонстрантів зібралися на Перловій площі в столиці місті Манама. Мітинги прихильників опозиції очолює Хасан Мушайма – лідер шиїтського руху “Аль-Хак”. Напередодні він повернувся до Бахрейну з багаторічного вигнання.

А у Лівії вже другий тиждень триває протистояння між демонстрантами та прихильниками полковника Муамара Каддафі. Ряд міст країни знаходиться під контролем опозиційних сил. Столиця Лівії і навколишні її території залишаються останнім регіоном країни, який повністю контролює Каддафі. У зв’язку з жорстоким придушенням народних протестів багато країн заморозили банківські рахунки лівійського диктатора.

clipnews