Юрій Самбор: «Всі проблеми, що стосуються нового пункту утримання нелегалів у Чопі, нагнітаються некомпетентними людьми з міської ради!»

Прес-конференція розпочалась з подяки Юрія Самбора секретарю Закарпатського відділення Національної спілки журналістів України Миколі Кошуті за співпрацю. На честь знаменної дати, 65-річчя Чопського прикордонного загону, журналісту вручили грамоту та спеціально виготовлену до ювілею пам’ятну відзнаку.

Юрій Самбор також розповів журналістам про те, які результати роботи Чопського прикордонного загону за 2010 рік. Він акцентував на тому, що у прикордонній службі головною метою є запобігання перевезення через кордон наркотичних речовин та психотропних препаратів, зброї, а також протидія незаконній міграції.

Станом на 2010 рік на 22% зменшилась кількість випадків порушень кордону (181 випадок у 2009 році порівняно з 142 випадками у 2010 році). Проте актуальним питанням залишається протидія контрабанді тютюновими виробами. Протягом року поза пунктами пропуску затримано у 11 випадках 69590 пачок на суму понад 260 тисяч гривень.

Начальник загону також повідомив, що співпраця прикордонної служби з СБУ суттєво збільшила показники затримань порушників кордону. Так, наприклад, минулого року на пункті пропуску «Тиса» злочинні угрупування намагались переправити 2 кілограми важких наркотиків, в тому числі кокаїну та героїну, проте прикордонникам, спільно з працівниками СБУ вдалось затримати злочинців.

Щодо зброї, Юрій Самбор додав, що в основному переправити намагались мисливську зброю та боєприпаси до неї.

«Закарпаття приваблює безліч нелегальних мігрантів. Проте Чопським прикордонним загоном було затримано кількох організаторів переправ нелегалів через кордон, а також порушено кримінальні справи проти них», – розповів Юрій Самбор на прес-конференції.

Відповідаючи на запитання журналістів, начальник Чопського прикордонного загону розповів про гучне будівництво нового пункту утримання нелегалів. За його словами, цей пункт планувалось побудувати в рамках співпраці з Євросоюзом, на що ЄС виділили кошти – 3 млн. євро. Він також наголосив на тому, що на базі Чопського прикордонного загону вже діє нині такий пункт і якби Чопська міська рада дозволила будівництво нового пункту, то старий перестав би діяти.

За словами Юрія Самбора, новий пункт утримання нелегальних мігрантів повинен бути більш досконалим та придатнішим для утримання в ньому порушників кордону. Крім того, в ньому простіше буде забезпечити санітарні та медичні норми, ніж у старому.

Проте Чопська міська рада вперто не дає згоди на будівництво такого пункту, порушуючи законодавство та підтримуючи цим, скоріш за все, власні, поки що нікому не відомі, інтереси.

Юрій Самбор також проінформував, що такі дії міської ради Чопа змусили його звернутись по допомогу до обласної ради і, на щастя, губернатор Закарпаття Олександр Ледида пішов йому на зустріч. Цього ж дня, за словами Ю. Самбора, повинна відбутись нарада стосовно цього питання.

«Пункт тимчасового утримання не створюється на голому місці, він вже є. А всі ці проблеми, про які говорять – їх нагнітають некомпетентні люди з міської ради», – акцентував начальник прикордонного загону.

Він також додав, що через це думка громадськості розділилась навпіл. Проте, провівши ознайомчі заходи громадськості з діяльністю вже діючого пункту, прикордонникам вдалось переконати людей в тому, що будівництво нового буде тільки на користь і лише покращить умови утримання порушників кордону, відповідно до європейських стандартів.

Крістіна Кузьменко

clipnews