Евакуйовані з Лівії українці прибули до Києва

Літак Міністерства оборони Іл-76 з евакуйованими з Лівії громадянами України прибув в аеропорт Борисполя. Про це повідомляється на сайті держпідприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль “.

За уточненими даними, на борту літака, що вилетів з аеропорту міста Тріполі (Лівія), знаходилися 163 пасажири, серед яких 138 громадян України і 5 громадян Росії.

Як повідомляв раніше прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров, на борту серед пасажирів 38 дітей і 47 жінок. Крім того, в літаку знаходилися 2 громадянина Словаччини, 11 – Польщі, 1 Румунії, 4 – Казахстану, 1 – Угорщини, 4 Чехії, 10 – Азербайджану.

Спочатку літак повинен був вилетіти з Тріполі в проміжку між 13:00 і 14:00, а прибути до Києва близько 17:00, проте рейс з лівійської столиці відкладався кілька разів. Як повідомили в МЗС, наші співгромадяни не могли дістатися до аеропорту, тому лайнер чекав.

За даними на 21 лютого, близько 170 громадян України, які живуть в Лівії, заявили про бажання виїхати з країни. За неофіційними даними, в Лівії може перебувати від 2,5 до 3 тисяч українців.

Ще 23 українця раніше були доставлені до Москви з Лівії на двох літаках Міністерства надзвичайних ситуацій Російської Федерації.

З 15 лютого в Лівії проводяться масові акції протесту з вимогою відставки лідера Лівії Муаммара Каддафі. Ситуація в країні залишається вкрай напруженою. Військові дії повстанці не припиняють. Є також дані, щоправда, не підтверджені, що Каддафі віддав наказ своїм прихильникам готувати диверсії на нафтопроводах і випустити з в’язниць ісламістських бойовиків.

clipnews