Данилишин в Україну не збирається, вчить чеську і ховає від журналістів водія

Колишній міністр економіки Богдан Данилишин нарешті здався нашим журналістам. І, попри те, що все ще ховається від чужих очей, погодився розкрити деякі таємниці свого нинішнього чеського життя. ТСН попросив його відповісти, чи визнає він себе винним, і розказати: за яких умов він згоден постати перед українським судом.

Данилишин живе у Празі вже майже 4 місяці. За цей час він устиг і в чеській тюрмі побувати, і в Карлових Варах відпочити. До України повертатися поки що не збирається – доведеться мати справу з Генпрокуратурою. На батьківщині Данилишину інкримінують зловживання службовим становищем під час проведення тендерів. Оскільки Данилишин не вірить у справедливий суд на батьківщині, вимушений був поїхати світ за очі.

А от за умови чесного розслідування, Данилишин готовий співпрацювати із правоохоронними органами України.

“Ну звичайно, я готовий доказати безпідставність всіх звинувачень, висунутих проти мене. Тим паче, що досвід спілкування з українськими правоохоронцями в Чехії Данилишин уже мав. Були відповідні домовленості з представниками правоохоронної сторони України про те, що я зможу дати відповідні свідчення по своїх справах, зніметься система, яка повязана з інтерполом і я зможу повернутися в Україну, щоб в Україні надати відповідні пояснення”, – заявив він.

Але коли Данилишин приїхав до українського посольства в Чехії, його затримали. І доправили в тюрму на вулиці Панкрац,4. У тому, що потрапив у таку біду, Данилишин звинувачує своїх давніх ворогів – колишніх очільників Тендерної палати. Один із них – колишній соратник Данилишина по партії Батьківщина.

“Навіщо їх називати, як їх і так всі знають. Хто коли був президентом тендерної палати, хто її очолював, навіщо робити будь-яку рекламу, коли їх прізвища всім відомі”, – наголосив політик.

Дорогою з Києва до Праги, Данилишин прихопив із собою сокиру війни. Екс-міністр обіцяє: уже скоро почне видавати на своїх ворогів цікавий компромат.

“Мені один з керівників тендерної палати погрожував убивством в моєму кабінеті.Я думаю, що ми їх опублікуємо. І висвітлимо. Ще рано. І ще багато дечого іншого”.

Асимілюватись у чужій країні Данилишину допомагає його місцевий адвокат Марина Махіткова. За її словами, нове становище Данилишина засвідчує спеціальний документ, який гарантує українцю такі самі права, як і іншим громадянам Чеської республіки. Окрім права обиратись у чеську владу.

Утім, політичну активність Данилишин має намір компенсувати створенням громадського руху. Від бажання діяти – навіть потирає руки.

“Організація, яка буде пов’язана з розвитком демократичних форм розвитку нашої держави. Ми можемо запросити і багатьох осіб до цієї організації, в тому числі і теперішніх великих олігархів. Чому ми не можемо надіслати запрошення і Пунчуку, і Ахметову…”, – повідомив екс-міністр.

Не забувають про свого політичного соратника і на батьківщині: постійно на телефонному зв’язку з екс-міністром – його партійний бос – Юлія Тимошенко. “Ну, з Юлією Володимирівною ми спілкуємось майже кожного тижня по два і по три рази”, – стверджує Данилишин. Уважність до Данилишина, за його власними словами, демонструють і працівники спецслужб.

Вільний час Данилишин проводить за вивченням чеської мови.

До слова, водій Данилишина – теж з України, чеської мови не знає, і пересувається по Празі за допомогою навігатора. Данилишин стверджує, що утримує водія з машиною, наймає квартиру на околиці Праги – власним коштом. Скільки це коштує – мовчить.

У декларації за 2009 рік Данилишин заробив як міністр 243 тисячі гривень, а як науковець – 232 тисячі. До слова, вартість машини, у якій Данилишин роз’їжджає по Празі, дещо перевищує сукупний річний прибуток Данилишина.

Так чи інакше, політичний біженець не дозволив знімати свою квартиру, машину, а також обличчя персонального водія. Що це – реальна загроза його безпеці чи манія переслідування – відомо тільки йому одному.

clipnews