Час повертати дітям радість

І все-таки, як ми звикли казати, Бог на світі є: дав він розум тим, хто повинен опікуватися підростаючим поколінням, і втрачене поволі почалося повертатися. На даний час у верховинському краї вже в дії 23 дитсадки.



Аналогічна гірка доля спіткала і дошкільний заклад у Майдані, збудований у середині 80-х років минулого віку місцевим заводом пластмас, яким керував Петро Вовк. Через 12 років і на його дверях повісили замок. “Антракт” тривав аж 8 літ, за нещастя щастям виявилося бодай те, що липкорукі не розцупили і стіни об’єкта. Хоч і оговтався від мертвої тиші дім дітвори, але особливого комфорту для виховання не існувало. Знову клином виявився брак фінансів. Але хто має серйозне бажання зрушити стан справ з точки замерзання, тому підвладно всілякі глибини перепон перейти. З приводу цього варто відзначити сільського голову Майдану Олександра Марковича. Майже всього два роки тому з його ініціативи створено громадське об’єднання “АРТГ “Соколовий камінь”, склад членів якого поповнили майже 120 тутешніх жителів. Кістяк активістів складає енергійна молодь, котрій не байдужі проблеми рідного населеного пункту. Звичайно, в полі зору стала і дошкільна установа з її убогими умовами. На руку виявилося те, що зуміли подружитися з волонтером Мар’яною Сенюшко, яка запропонувала підготувати проект з метою підтримки зачахлого закладу. Небавом він був підтриманий МФ “Відродження”. Де гурт — там і сила. Внаслідок антикризової гуманітарної програми МФ “Відродження”, обидвох гілок районної влади, сільради, ГО “АРТГ “Соколовий камінь” за короткий проміжок часу вдалося докорінно поліпшити дитячий “добробут” у стінах даного помешкання малюків. Свій фінансовий пай заради корисного діла, зрозуміло, внесли і батьки, та ще і корінні підприємці. За кошти в ракаші спромогли закупити ще й як багато — одно- та двоярусні ліжка, столи та стільці, шкафчики для одягу з лавками, сценку кутову, шафу для книг, ігрове обладнання, мийку, бойлер, витяжку, газову плиту, навіть всю постільну білизну: матраци, подушки, одіяла, простирадла, рушнички, наволочки, одне слово, все у комплекті. Придбали і стіл для вихователя. Потурбувалися також і про ефективність опалення — замінили стару новою модернізованою системою, чим значно зекономлять витрати на газ.



Правду кажуть, що під лежачий камінь вода не потече, де засукують рукави, там і діло горить. Це правило підтвердили конкретним фактом майданців на чолі з першим ґаздою села — головою сільради Олександром Марковичем.





Минулого понеділка дитсадок справляв, можна сказати, повторне, друге своє новосілля. Свіжі переміни красномовно ілюструвалися бадьорими і радісними поглядами 27 симпатичних вихованців дошкільного закладу і, ясна річ, 8 їхніх наставників. Урочистості події надав концерт юні, який підготували вихователька Світлана Кернаджук та музкерівник Надія Малета. Пісні і декламування віршів — це своєрідна дитяча вдячність за увагу до них з боку старшини. За сприяння у покращенні якості умов за виступів словами похвали на адресу всіх причетних до доброї справи долучилися завідувачка дитсадком Марія Форос, котра має 31 рік педстажу, та голова батьківського комітету Любов Ньорба. А вітали “винуватців торжества” голова райдержадміністрації Василь Щур, голова райради Іван Ярема, начальник фінуправління РДА Надія Юртин та начальник відділу освіти РДА Надія Олексієнко. Слово мала за вручення подарунків дітям і Мар’яна Сенюшко, котрій велике спасибі за піклування дітьми Верховини, до речі, ініційоване покровительство вона прагне продовжити у депресованій кризою глибинці, за що їй знову честь і хвала, а також “мер” Майдану Олександр Маркович. Керівник РДА Василь Щур запевнив, що на днях діти у подарунок від влади отримають ще й музцентр.



Хоч хосновите діло зроблено, але голова Олександр Олексійович знову почав сушити собі голову: 38 заявок поступило від сімей земляків на влаштування своїх чад у дитсадок. Проблему треба розв’язувати, незважаючи на невтішне теперішнє життя, бо діти — це майбутнє країни. Вірить “війт” села в успішність реалізації і цієї складної ситуації за ролі знову попередньої схеми: спільні зусилля — ефективність результату.



Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ.
Фото автора.
“Верховина” для
mizgir.com.ua



clipnews