Більше сотні чорних дельфінів викинулися на берег Нової Зеландії

Більше сотні чорних дельфінів, або гринд, викинулися на берег новозеландського острова Стюарт, розташованого в південній частині архіпелагу.

Тіла 107 дельфінів були виявлені групою відпочиваючих на одному з пустельних пляжів. До того моменту велика частина тварин – 59 особин – вже загинула, проте ті, що залишилися в живих гринди довелося приспати, так як дотягнути їх до води було неможливо.

За словами представника міністерства з охорони навколишнього середовища Нової Зеландії, ім’я якого не називається, “транспортування” дельфінів могло зайняти до 12 годин, і за цей час тварини все одно загинули б від спеки.

Гринди або чорні дельфіни – морські ссавці з ряду китоподібних. Тіло гринди, що досягає в довжину 8,5 метра, повністю пофарбовано в чорний колір за винятком білої плями під підборіддям у формі якоря. Вага гринди складає в середньому 800 кілограмів, однак зустрічаються екземпляри вагою більше двох тонн. Різні види гринд мешкають практично по всьому світу: як в теплих тропічних морях, так і біля берегів Північної Європи.

У Новій Зеландії кити і дельфіни часто викидаються на берег. В основному, це відбувається в літні місяці, коли зграї ссавців мігрують в Антарктичні води або повертаються звідти повз узбережжя Нової Зеландії. Як правило, якщо одна гринда викидається на берег, то інші намагаються допомогти їй і, в результаті, поділяють її долю.

На початку лютого зграя з 82 гринд викинулася на мілину в бухті Голден Бей новозеландського острова Північний.

clipnews