Журналістів позбавлять вимоги узгоджувати інтерв’ю

У разі підписання президентом Віктором Януковичем закону “Про доступ до публічної інформації” зміни до законодавства дозволять позбавити журналістів від необхідності узгоджувати інтерв’ю. Про це пише “Дзеркало тижня”.

Як повідомляється, до цих пір відповідно до закону “Про авторське право та суміжні права” інтерв’ю вважалося власністю двох осіб – інтерв’юйованого і опитують, що дозволяло вимагати від журналістів узгодження матеріалу.

Законом “Про доступ до публічної інформації” внесені доповнення до статті 13 закону “Про авторське право та суміжні права”, що регулює питання узгодження тексту інтерв’ю з особою, що давали інтерв’ю.

Це положення викликало безліч непорозумінь, коли посадова особа, відповівши на питання журналістів щодо своєї діяльності, потім наполягала на узгодженні тексту, викреслюючи найбільш цікаві для громадськості свої слова.

Тепер внесена ясність: зазначені положення не поширюються на випадки оприлюднення або надання інформації на підставі закону “Про доступ до публічної інформації”.

Нагадаємо, у січні Верховна рада ухвалила закон про доступ до публічної інформації. За відповідний документ, який вніс депутат від БЮТ Андрій Шевченко, проголосували 408 депутатів.

clipnews