Вибухівка для теракту в “Домодєдово” була виготовлена із пластиту

На місці теракту в московському аеропорту “Домодєдово” виявлені сліди пластиту, повідомило джерело в правоохоронних органах.

“За попередніми даними, бомба являла собою вибухову суміш, виготовлену на основі пластиту”, – наголосив співрозмовник.

Разом з тим, за словами експертів, що працюють на місці вибуху, однозначно стверджувати , що вибухівка була начинена уражаючими елементами, не можна.

“З тіл загиблих дійсно витягуються металеві фрагменти, проте, можливо, це елементи металевих багажних візків, ручної поклажі та інших предметів, які знаходилися неподалік від епіцентру вибуху”, – сказало джерело.

Фахівці схиляються до думки, що вибуховий пристрій у дію привів сам терорист, замкнувши електричний ланцюг.

За основною версією слідства, вибух здійснив чоловік від 30 до 40 років, міцної статури, швидше за все, європейської зовнішності. Раніше повідомлялося, що потужність вибухового пристрою становила від 5 до 7 кг в тротиловому еквіваленті, причому бомба була начинена різаним дротом і кульками від підшипників.

Відзначимо, що термін “пластит” часто вживається в побуті, коли йдеться про склад вибухового пристрою, однак найбільш точним з технічної точки зору є термін “пластичні вибухові речовини”.

Нагадаємо, у московському аеропорту “Домодєдово” 24 січня о 16:32 мск (15:32 за Києвом) стався вибух. Вибухівку, за даними очевидців, привів у дію терорист-смертник, який перебував на аеровокзалі серед зустрічаючих.

В результаті теракту загинули 35 осіб, кількість постраждалих становить від 128 до 180 людей. Наразі оприлюднено відео камери спостереження, що зафіксувала момент вибуху.

Серед загиблих знаходилася українка, драматург Машутіна Ганна, яка прилетіла до Москви на вручення нагороди у конкурсі сценаріїв журнала “Мистецтво кіно”.

clipnews