В Японії нова субкультура: молодь носить медичні маски

Нова субкультура захопила японських підлітків: вони постійно носять медичні маски, щоб відгородитися від соціальних проблем. Явище вже отримали особливу назву – “дате”, пише британське видання The Times.

Видання наводить приклад двох 16-річних школярок Ріки та Куміко, які абсолютно здорові, але завжди носять такі маски. “Ріка одягає маску перед тим, як вийти з дому, а знімає тільки перед сном. Вона скидає маску лише для того, щоб вгамувати голод чи спрагу, і зрідка – коли дозволяє своєму хлопцеві цілувати себе”, – йдеться у публікації.

Щоправда, сама Ріка привела і ще один аргумент: “У масці моє обличчя здається менше”. Слід зазначити, що для японців маленьке обличчя – “когао” – канонічна ознака краси.

“Дате” – не настільки ексцентричне явище порівняно з іншими молодіжними субкультурами у сучасній Японії.

Так, у країні налічується мільйон “хіхікоморі” – асоціальних людей, які живуть з батьками і майже безвилазно перебувають у своїх кімнатах.

Також багато галасу і навколо феномена “чоловіків-дівчат” – гетеросексуальних юнаків, які обожнюють шопінг і задовольняються скромними посадами замість того, щоб робити кар’єру і заводити серйозні відносини з жінками, зазначає видання.

Але всі ці явища свідчать, що багато молодих людей не знаходять собі місця у суспільстві, де панує економічний застій, а довічне працевлаштування відійшло у минуле, підсумовує автор матеріалу.

Нагадаємо, днями інша британська газета The Daily Telegraph писала, що в Японії настала “криза сексу”, оскільки молоді вже не подобається займатися любов’ю.

Більше третини японців не цікавляться сексом чи навіть відчувають до нього огиду, показало соціологічне дослідження, яке проводило міністерство охорони здоров’я, праці та соціального захисту Японії. Про відсутність інтересу до сексу заявили 35,1% молодих людей у віці від 16-19 років, що більш ніж у два рази перевищує результат аналогічного дослідження, проведеного у 2008 році. Зацікавленість жінок в інтимній близькості також падає. Закономірно, що і народжуваність в Японії низька, зазначало видання.

Зниження інтересу до сексу, у свою чергу, експерти часто пояснюють небажанням чоловіків і жінок зав’язувати стосунки і спілкуватися один з одним. На сексуальне життя також погано впливає випромінювання мобільних телефонів та економічні труднощі в країні.

clipnews