В Чопському прикордонному загоні збудують новий пункт тимчасового тримання

На даний час діючий пункт тимчасового утримання, який у 2005 році введений в експлуатацію, не в повній мірі відповідає сучасним нормам тримання, що передбачені як українським, так і європейським законодавством. Заходи щодо приведення місць тримання до відповідних вимог вживаються, однак потребують значних фінансових витрат з бюджету України.


Урядом нашої держави та Адміністрацією Державної прикордонної служби України, враховуючи рекомендації міжнародних та українських правозахисних організацій, вживаються заходи по приведенню системи тимчасового тримання до відповідних норм.


В рамках співпраці з Євросоюзом було досягнуто домовленостей про виділення Україні коштів, частина яких призначена для розбудови системи тримання Держприкордонслужби України.


В межах реалізації проектів міжнародної допомоги досягнуто домовленості щодо будівництва нової адміністративної будівлі для роботи з затриманими в адміністративному порядку в Чопському прикордонному загоні за кошти Євросоюзу, яка буде розрахована на 65 осіб. Існуючий на даний час пункт тимчасового тримання буде закрито.


З введенням нового об’єкту в експлуатацію в ньому будуть утримуватись іноземці затримані в адміністративному порядку на термін до 10 діб в який адміністративним судом буде розглядатись питання про затримання та примусове видворення. Після прийняття судом рішення про затримання та примусове видворення, згідно ст. 32 Закону України «Про правовий статусу іноземців та осіб без громадянства», затримані будуть переміщатись для подальшого утримання, до завершення процесу ідентифікації, документування та видворення, до пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства Управлінь МВС України в Волинській та Чернігівській областях.


Таким чином, зазначений об’єкт не буде аналогом місця тимчасового тримання «Павшино», яке було закрито в 2008 році в зв’язку з відкриттям пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства органів внутрішніх справ.


Варто зазначити, що однією з основних функцій Державної прикордонної служби України є охорона Державного кордону, виявлення та припинення правопорушень віднесених до її компетенції. З метою реалізації цієї функції Державній прикордонній службі, як правоохоронному органу, надано повноваження затримувати правопорушників в адміністративному порядку на терміни визначені законодавством України. Реалізація цих повноважень безумовно передбачає утримування затриманих правопорушників в спеціально призначених для цього і відповідно обладнаних місцях.

начальник прес-служби прес-секретар


начальника загону


старший лейтенант БРОВКО Сергій Олегович

clipnews