Ужгородська міська рада, на чолі з Погорєловим, заборонила святкувати День української Соборності

Як повідомили організатори народного віча проти політичних репресій і деукраїнізації України, яке заплановане на 15-ту годину 22-січня біля пам’ятника Тарасові Шевченку на площі Народній, святкування Дня соборності України в Ужгороді наразилося на несподіваний спротив міської влади. Як пояснив, посилаючись на відповідне рішення виконавчого комітету Ужгородської міськради міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, відзначати це державне свято ужгородці мають не біля пам’ятника Кобзареві, а, чомусь, виключно в хащах Боздоського парку.

Якщо антиукраїнську суть нинішньої влади України видно сповна, то антиукраїнськість нинішньої влади Ужгорода, тільки починає проявлятися.

Відмінити збір ужгородців біля пам’ятника Великому Синові України вже практично не можливо, наголосив один із організаторів віча, адже оголошення про подію, забороняти проведення якої не було жодних логічних і юридичних підстав, вже розійшлися в обласних ЗМІ. Зрештою, право на зібрання гарантоване громадянам України Конституцією нашої держави.

Питання полягає в іншому. Очевидно, свою реакцію на заборону міською владою ужгородцям зібратися в день ДЕРЖАВНОГО свята України біля пам’ятника Шевченку мали би озвучити міські організації політичних партій “Батьківщина” (БЮТ) та Єдиного Центру, які становлять політичну основу цієї влади в Ужгороді. Зрештою, в самому виконкомі, який приймав і вправі відмінити прийняте рішення, представники цих політичних сил також становлять більшість.

Аби уникнути провокацій за вже запущеним в Україні сценарієм, Закарпатський обласний Народний комітет захисту України просить представників закарпатських ЗМІ долучитися до висвітлення ситуації, що склалася довкола заборони святкування Дня соборності України в обласному центрі Закарпаття – як напередодні свята, так і безпосередньо 22 січня.

clipnews