Українських курців залякуватимуть ґратами та черепами


Кабмін таки затвердив перелік малюнків-страшилок для пачок з цигарками, якими будуть лякати курців. Про це нам повідомив завідувач сектору контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень Мінздраву Костянтин Красовський.

“Було запропоновано 10 картинок з 31, права на які нам передав Євросоюз. Але дві картинки МОЗ доручили замінити”, – пояснив Красовський.

З переліку виключили малюнки із жахливою пухлиною на шиї чоловіка і з трупом на медичному столі.

“На їх місце взяли картинку, де хворий лежить на ліжку, і на передньому плані його рука з крапельницею, і знімок з червоними трикутником, що показує пухлину легенів”, – говорить Красовський.

Щоправда, поки постанова не опублікована. Кабмін зобов’язав МОЗ погодити доопрацьований проект з віце-прем’єром Борисом Колесніковим.

“А він зараз на лікарняному (24 січня у нього стався інфаркт. – ред.). Якщо він затвердить картинки, постанову буде опубліковано, і після цього нові пачки маютьі бути надруковані не пізніше, ніж через 18 місяців. Але навіть тоді у продавців буде можливість допродати старі пачки”, – пояснив Красовський.

Іншими словами, цигарки зі страшилками українці побачать не раніше, ніж з середини 2012 року. Нагадаємо, Кабмін у минулому році тричі повертав МОЗ проект на доопрацювання.

clipnews