У Москві оголосили День жалоби за загиблими у “Домодєдово”

У столиці Росії оголосили 26 січня Днем жалоби на згадку про жертв теракту в аеропорту “Домодєдово”. Про це повідомив мер Москви Сергій Собянін.

“У пам’ять про жертви терористичного акту, що стався 24 січня в аеропорту “Домодєдово”, мер Москви Сергій Собянін прийняв рішення оголосити 26 січня 2011 Днем жалоби в місті Москві”, – повідомила представник градоначальника.

ОСНОВНІ ВЕРСІЇ ТЕРАКТУ В “ДОМОДЄДОВО”

Нагадаємо, в понеділок, 24 січня, в 16:32 за московським часом (15:32 за Києвом) в аеропорту прогримів вибух, потужність якого склала 5 кг в тротиловому еквіваленті. За офіційними даними, в результаті теракту загинули 35 осіб, у тому числі вісім іноземних громадян.

Серед загиблих також є українка драматург Ганна Машутіна, яка прилетіла до Москви на вручення нагороди у конкурсі сценаріїв журнала “Мистецтво кіно”.

Після теракту на стаціонарному лікуванні, за даними Міністерства охорони здоров’я РФ, знаходяться 110 осіб, з них у важкому і вкрай важкому стані – 43 людини.

Слідчий комітет Росії в понеділок порушив справу за трьома статтями – “терористичний акт”, “вбивство двох і більше осіб” і “незаконний обіг зброї і вибухових речовин”. У вівторок була додана ще одна стаття – “незаконне виготовлення зброї”.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що злочинці, які організували і скоїли теракт, повинні бути знайдені і віддані під суд, а в разі опору – знищені. Він також вимагає притягнути до відповідальності посадових осіб в уряді, в МВС і ФСБ, що відповідають за забезпечення безпеки на транспорті.

clipnews