У місті над Ужем встановили туристичний збір

Про це повідомили у відділі масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Закарпатській області.

Нагадаємо, туристичний збір введено як місцевий збір Податковим кодексом (який набрав чинності 1 січня 2011 року).


Додаток 3

до рішення III

сесії міської ради III скликання

від 21.12.10 №73

Положення

про порядок сплати туристичного збору до бюджету м.Ужгорода

1. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

2. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію міста, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

3. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму^

б) особи, які прибули у відрядження^

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого)^

г) ветерани війни^

г’) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС^

д) особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати.

4. Cтавки встановлються у таких розмірах:

а) для осіб, які отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі) в готелях – 1 відсоток до вартості усього періоду проживання (ночівлі), за вирахуванням податку на додану вартість^

б) для осіб, які отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі) у кемпінгах, мотелях, та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах, гуртожитках для приїжджих, будинках (квартирах), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму – 0,5 відсотка до вартості усього періоду проживання (ночівлі), за вирахуванням податку на додану вартість.

5. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

6. Встановити, що податковими агентами щодо справляння збору є

а) адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортних закладів^

б) квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

7. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

8. Збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

9. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

10. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

11. Форма податкової декларації по туристичному збору встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Міністерством Фінансів України та є обов’язковим для застосування їх платниками.

12. Податкові декларації подаються платниками відповідного збору за базовий звітний (податковий) , що дорівнює календарному кварталу протягом -40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу.

Секретар ради Щадей В.І.

clipnews