У Брюсселі пройшли багатотисячні мітинги проти політичної невизначеності

Близько 15 тисяч бельгійців в неділю вийшли на вулиці Брюсселя на демонстрацію проти “безвладдя” в Бельгії під гаслом “Ганьба”.

Акція була організована студентами Вільного університету Брюсселя, які раніше відкрили в інтернеті окремий сайт для залучення широких мас співгромадян до демонстрації. Більшість з тих, хто вийшли на вулиці – молодь.

“Що потрібно народу?Йому потрібен уряд “, – скандували люди, закликаючи до якнайшвидшого формування нового федерального уряду, без якого країна живе вже з червня.

Особливу заклопотаність громадян викликає загроза розколу Бельгії на дві частини – нідерландомовну і франкомовну.

“Поділяєте? Не від нашого імені!” – таким був ще один популярний гасло прийшли на демонстрацію.

Бельгія стала в Європі своєрідним рекордсменом за тривалістю політичної кризи. В неділю, 23 січня, виповнюється 224-й день з дня проведення позачергових парламентських виборів у Бельгії, за підсумками яких має бути сформовано новий федеральний уряд країни. Проте франкомовні і нідерландомовні політики до цих пір так і не змогли сформувати кабінет міністрів чинності зберігаються між ними серйозних розбіжностей.

В умовах кризи продовжує роботу кабінет Іва Летерма, чия відставка послужила приводом до червневих виборів до федерального парламенту.

Король бельгійців Альберт II навіть доручив уряду Летерма підготувати проект федерального бюджету на 2011 рік.

На тлі загострення політичної кризи міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s переглянуло раніше прогноз суверенного рейтингу Бельгії зі “стабільного” на “негативний”. При цьому S & P підтвердило довгостроковий рейтинг Бельгії на рівні “AA +”, а короткостроковий – на рівні “A-1”.

Агентство відзначило, що в майбутньому рейтинг буде з більшою ймовірністю переглядатися у бік зниження.

clipnews