Родинам жертв Смоленської трагедії запропонували 64 тисячі євро

Майже через рік після авіакатастрофи під Смоленськом, в якій загинули тодішній президент Польщі Лех Качинський і ще 95 людей, уряд у Варшаві запропонував компенсації родичам жертв трагедії.

Сума запропонованої компенсації становить 250 тисяч злотих (в перерахунку приблизно 64 тисяч євро). Причому прийняття цієї виплати не означає автоматичної втрати можливості добиватися подальших компенсацій через суд.

Деякі сім’ї та представники їхніх інтересів вже назвали цю суму занадто низькою.

Польський Ту-154 розбився 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку на аеродром “Смоленськ-Північний” в умовах густого туману. Усі 96 людей, які були на борту, загинули. Серед них президент Польщі Лех Качинський з дружиною, представники політичної і військової еліти країни, які летіли на пам’ятні заходи до Катині.

За підсумками розслідування Росія поклала основну відповідальність за катастрофу на польських пілотів, які були “під тиском” з боку начальства і вирішили не йти на запасний аеродром попри погані погодні умови.

Варшава не оскаржує, що головна провина лежить на польській стороні, але вважає думку Росії односторонньою і домагається більш збалансованого експертного висновку.

У суботу стало відомо, що Польща має намір використати свій другий Ту-154М для експерименту з метою з’ясувати, що сталося під час катастрофи президентського авіалайнера.

clipnews