Рада запретила украинцам колдовать – Балога в шоке

Заборонити чаклувати, ворожити та рекламувати подібні послуги із газетних шпальт і телеекранів депутати вирішили ще півроку тому. Законопроект розробляла група, до якої увійшли представники усіх фракцій – і праві, й ліві, і більшість, і опозиція. Один з авторів, комуніст Євген Царьков, пропонує прирівняти магів та ворожок до шахраїв, і ввести для них кримінальну відповідальність. Сам депутат у чари та привороти не вірить, каже – чаклунство на нього не діє.


 


Євген Царьков, народний депутат України, фракція КПУ:


 


– Такие колоритные бабушки пообещали до Нового года, по крайней мере мне, и порчу и сглаз, и самое страшное для любого мужчины – лишение мужской силы. Я вам скажу – сегодня 10-е число, можно подтвердить, что они шарлатаны ещё раз.


 


Заборона не стосуватиместься роботи цілителів, які практикують нетрадиційну медицину. Але ефективність таких методів лікування потрібно буде довести у Міністерстві охорони здоров’я. Втім, хто і як відрізнятиме шарлатанів від знахарів, депутати чітко не прописали. У те, що закон зменшить кількість магів та ворожок не вірять і колеги авторів проекту.


 


Володимир Яворівський, народний депутат України, фракція “БЮТ-Батьківщина”:


 


– Якщо це комусь допомагає – хай допомагає. Але регламентувати це законом?. Що, бабці, яка викачує яйця, от кажуть страх викачує, що перед нею буде лежати закон і вона буже своїм пальцев водити – це я можу робити, це я не можу робити. Ну. смішно, правда ж?


 


Як ворожили, так і будемо ворожити, кажуть представники чародійських професій. Адже бажання людей дізнатися про майбутнє існувало в усі часи.


 


Козлов Юрій, народний цілитель, екстрасенс:


 


– Примут не примут – это ерунда. В 14-м веке знахарей на кострах сжигали и всё равно они были. Это никуда не денешь. Все целители уйдут в подполье и станут дороже. Ничего они не сделают.


 


Виктор Наворотов, екстрасенс:


 


Ко мне обращались за помощью многие известные в Украине люди, в том числе нынешний министр МЧС Витор Балога. Не думаю, что Закон будет действовать.    


 


Втім, сьогодні руки депутатів до голосування за цей закон так і не дійшли: анти-відьмацький документ відклали на потім.

clipnews