Таку думку висловив директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Вадислав Машкін. “У нас жінки не хочуть народжувати дітей. Нація, яка не народжує дітей, повинна працювати більше”, – заявив Машкін. За словами представника ПФУ, після введення нової пенсійної реформи, декретну відпустку не буде зараховуватися до стажу роботи.
Разом з тим пенсійний вік буде збільшуватися щорічно на 6 місяців і до 2021 року збільшиться на п’ять років. Як відомо, 13 грудня Кабінет міністрів вніс у Верховну раду пропозиції по реформуванню пенсійної системи.
За словами президента Віктора Януковича, пенсійна реформа в Україні буде “надзвичайно важкою”. “Наявне сьогодні співвідношення працездатного населення та пенсіонерів наближається до критичного показника, і затягування пенсійної реформи в Україні може призвести до соціальної кризи”, – підкреслив Янукович.
Після прийняття пенсійної реформи пенсії для працюючих пенсіонерів не зміняться, за винятком держслужбовців і військових. У військових вислуга збільшується з 20 до 25 років і максимальна пенсія буде становити не більше 80% від окладу. Держслужбовцям, якщо вони будуть працювати після виходу на пенсію, буде нараховуватися пенсія за загальними принципами, тобто не більше 50% від окладу.
Разом з тим пенсійна реформа передбачає поступове збільшення пенсійного віку для жінок і чоловіків.