Пенсійна реформа спонукатиме людей до легалізації своїх зарплат – В. Надрага

За його словами, понад дві третини пенсіонерів отримують пенсії до 1 тисячі гривень. Водночас середній розмір “спеціальних” пенсій щонайменше у 2,5 разу перевищує середній розмір пенсії, призначеної на загальних умовах, повідомили у прес-службі Міністерства соціальної політики України.



Урядовець підкреслив, що паралельно з пенсійною реформою необхідно здійснювати й інші комплексні реформи. Він нагадав, що з 1 січня 2011 року запроваджено єдиний внесок, який усунув дублювання функцій зі збору страхових внесків, зосередивши цю функцію у Пенсійному фонді України та спростивши для роботодавців механізм подання звітності.



Як зазначив В. Надрага, передбачається також вжити заходів для підвищення відповідальності за виплату заробітної плати уконвертахі запровадити перевірки підприємств на основі ризикоорієнтованого аудиту. Окремо вивчається питання щодо зменшення навантаження на фонд заробітної плати шляхом перерозподілу частини внесків із роботодавця на працівника, що сприятиме підвищенню зацікавленості людини у легалізації її заробітної плати.



“У рамках проведення комплексної програми соціально-економічних зрушень ми сподіваємося на розуміння і підтримку дій уряду з боку роботодавців як однієї із сторін соціального діалогу”, – наголосив урядовець.



Він також повідомив, що з метою реалізації заходів подальшого реформування пенсійної системи й збалансування солідарної системи пенсійного страхування, передбачається запровадити другий рівень пенсійної системи – обов’язкову накопичувальну систему пенсійного страхування.



Як відомо, другий рівень пенсійної системи передбачає накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді на індивідуальних пенсійних рахунках та їх успадкування. Запровадження другого рівня підвищить зацікавленість кожної особи у легальній сплаті внесків та призведе до зниження рівня тінізації доходів, вважають у Мінсоцполітики.



Окрім того, зауважив В. Надрага, накопичувальна система пенсійного страхування дозволить диверсифікувати джерела отримання особою доходів у старості і залучити додаткові інвестиції в економіку держави.



“Таке комплексне питання, як пенсійна реформа, не можна вирішити, виходячи із двох-трьох пунктів. Усе набагато складніше. Але у цьому напрямі ведеться активна робота, здійснюються консультації, і ми вже маємо перші результати обговорень”, – підсумував він.



Перший заступник міністра висловив переконання, що розпочате громадське обговорення дасть змогу акумулювати всі конструктивні пропозиції та спільно доопрацювати законопроект.



За матеріалами УКРІНФОРМу


clipnews