Опозиція запропонувала позбавити депутатів заробітної плати

Заступник спікера Верховної ради, представник БЮТ Микола Томенко вважає, що за нинішніх умов було б доречно, аби народні депутати працювали на громадських засадах без отримання зарплати.

“Оскільки депутати зараз мають набагато менше навантаження, вони повинні бути не державними службовцями, а громадськими діячами, які не отримують зарплату за свою роботу, а як депутати місцевих рад просто приходять і голосують за вказівкою однієї людини”, – сказав він.

Томенко пояснив, що останнім часом у парламенті розгляд більшості питань відбувається за скороченою процедурою і за вказівкою однієї людини більшість у парламенті одностайно голосує навіть без обговорення.

“Відбувається “парламент за скороченою процедурою”, і я не бачу роботи депутатів”, – зауважив опозиційний політик.

Він також додав, що декілька депутатів взагалі не відвідують засідання парламенту, але заробітну плату при цьому отримують. При цьому Томенко повідомив, що не підтримує ідею про скорочення депутатського корпусу до 300 осіб.

“Це складна процедура. Це потрібно вносити зміни до Конституції, і боюся, що тоді від опозиції жодного депутата не залишиться”, – припустив він.

Нагадаємо, раніше Блок Юлії Тимошенко закликав голову Ради Володимира Литвина заблокувати картки для голосування тих депутатів, які систематично пропускають пленарні засідання парламенту.

clipnews