ОМОН затримав націоналістів за спробу вшанувати жертв теракту в Москві

У центрі Москви біля станції метро “Третьяковська” міліція затримала близько 10 людей, які брали участь у несанкціонованій акції в пам’ять про жертви теракту в аеропорту Домодєдово.

Серед затриманих – учасник акції на Манежній площі 11 грудня, лідер екстремістського руху “Слов’янський союз” Дмитро Дьомушкін.

Раніше на націоналістичних російських сайтах і сайтах радикальних футбольних фанатів з’явилися заклики провести масову демонстрацію в Москві, присвячену пам’яті жертв теракту в аеропорту Домодєдово 24 січня. Автори звернення закликали збиратися невеликими групами в метро, не вигукувати гасла і “стримувати злість”, щоб уникнути затримок в підземці.

У відповідь міліція почала стягувати до центру Москви ОМОН. Як пояснили правоохоронці, оскільки акція не санкціонована, вони затримуватимуть всіх активістів для припинення провокацій і спроб проведення стихійних мітингів у місті.

У зв’язку з терактом московська міліція була переведена на посилений режим несення служби. Зараз порядок і безпеку в Москві забезпечують близько 20 тисяч міліціонерів, 8 тисяч з них зосереджені на великих транспортних вузлах. Особливий режим запроваджено на залізничних вокзалах і в аеропортах.

Нагадаємо, 24 січня в аеропорту Домодєдово стався вибух, в результаті якого, за останніми даними, загинули 35 людей, більше 100 госпіталізовані. Серед загиблих – громадянка України Ганна Мішутіна.

Вибух стався в зоні, де зустрічають пасажирів. За попередніми даними, вибуховий пристрій, начинений металевими вражаючими елементами, був закріплений на тілі терориста-смертника. Потужність бомби становила не менше 7 кілограмів тротилу.

clipnews