На Мукачивщині техогляд пройшло лише трохи більше третини всієї техніки

У відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2009 року № 403 “Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів”, та Наказу № 22 від 12 листопада 2010 року Інспекції державного технічного нагляду Закарпатської ОДА затверджено графік проведення державного технічного огляду техніки на 2011 рік у м. Мукачево та Мукачівському районі разом з суб’єктом господарювання уповноваженого належить регулярно проводити перевірку технічного стану машин.


У минулому році з наявних і зареєстрованих 2334 одиниць техніки, пройшли технічний огляд 945, з наявних 1342 тракторів – 599, (інші самохідні машини: з наявних 285, пройшли технічний огляд 230).


Від того, у якому технічному стані експлуатується техніка, залежить безпека руху на дорогах, адже технічні огляди стимулюють утримання техніки в належному стані.


Громадяни, які мають в особистій власності трактори, фермерські господарства й інші новостворені сільськогосподарські формування, що мають незначну кількість техніки, проводять технічний огляд разом з підприємствами – правонаступниками колективних сільськогосподарських підприємств на їх базі.


Технічний огляд проходить в два етапи. Перший – перевірка технічного стану машин з видачею протоколу про відповідність машин технічним вимогам. Другий – перевірка номерних агрегатів Інспекцією Держтехнагляду та перевірка сплати за порушення правил експлуатації машин і видача талону про проходження державного технічного огляду.


При проведенні техоглядів тракторів перевіряється технічний стан систем, які впливають на безпеку дорожнього руху.


Вимоги до техніки – загальновідомі. Це, зокрема, справність гальмівної системи, рульового керування, приладів освітлення і сигналізації, стан шин, зовнішній вигляд машин, наявність у трактористів посвідчень з відкритими відповідними категоріями машин, медичних довідок тощо.


Викликає тривогу експлуатація незареєстрованих тракторних причепів. Продовжує експлуатуватись значна кількість незареєстрованих зернозбиральних комбайнів.


Великою стурбованістю є той факт, що частина власників тракторів ігнорує проведення техогляду. Їх не так уже й багато, але ж вони також рухаються по вулицях і дорогах, створюють небезпеку собі та оточуючим .


Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, збільшено штрафи за експлуатацію машин без проходження державного технічного огляду і надано право Інспекції Держтехнагляду застосовувати штрафи за грубе порушення Правил експлуатації машин. У 2011 році державні технічні огляди будуть проводитися за новим порядком. Відповідно до Закону України “Про дорожній рух” та Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських машин, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів”, державний технічний огляд проводиться з 15 січня до 15 грудня 2011 року.


Щоб пройти державний технічний огляд, власники тракторів й інших сільськогосподарських машин повинні мати при собі:


Фізичні особи:


1. Паспорт та копію картки фізичної особи про присвоєння ідентифікаційного номера Державного реєстру.


2. Протокол перевірки технічного стану трактора (сільськогосподарської машини).


3. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.


4. Посвідчення тракториста-машиніста, яке підтверджує наявність права на керування машиною, представленою для техогляду.


5. Медичну довідку за встановленою формою про придатність особи керувати машиною.


6. Квитанції (платіжні документи) про сплату податку з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів і збору за проведення техогляду.


Юридичні особи:


1. Копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, завірену в установленому порядку.


2. Протокол перевірки технічного стану трактора (сільськогосподарської машини).


3. Реєстраційний документ на машину.


4. Розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів на поточний рік.


5. Квитанції (платіжні документи) про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, збору за проведення державного технічного огляду.


Більш детальну інформацію щодо проведення державного технічного огляду, реєстрацію тракторів та інших сільськогосподарських машин, атестацію і отримання посвідчення тракториста-машиніста можна отримати в начальника відділу інспекції держтехнагляду по м. Мукачево та Мукачівському району Костюка М.Г. за адресою: м. Мукачево, вул. Горького, 21, каб.105, або за телефоном 03131-415-51.


Михайло Костюк, начальник Відділу інспекції Держтехнагляду у Мукачеві та Мукачівському районі

clipnews