Американці працюють над винаходом, що дозволяє перетворити кожну людину фактично в зарядний пристрій для портативних гаджетів. У Технологічному інституті Джорджії розробляється одяг, який буде живити енергією мобільні телефони та інші невеликі прилади. Для цього у футболки та джинси вставлять мікросуперконденсатори.
Очікується, що новому пристрою, вмонтованому в тканину, достатньо буде найлегших вібрацій, щоб перетворити їх в електричний струм, придатний для підтримки в робочому стані підключених до одягу невеликих девайсів.
Зарядка мобільного відбуватиметься вже від биття серця, від кроків людини або слабкого подуву вітру. Для цього згодиться навіть шум проїжджаючих повз машин або голосної розмови веселих товаришів за чаркою в барі. Щоб досягти таких результатів, учені вдадуться до п’єзоелектрики, тобто до таких матеріалів, які можуть в результаті деформації (наприклад, під дією звукової хвилі) індукувати електричний заряд.
Вироблена електрика буде зберігатися у вбудованих в одяг мікросуперконденсаторах, які були створені у Технологічному інституті Джорджії.
У мікросуперконденсаторах в якості електродів використовується нанодріт. Переважає – оксид цинку, кевлар, а додатковими матеріалом стало золото (з нього можна отримувати дуже тонкі шари) і окис марганцю. В якості основи для одного електрода застосовується гнучкий пластмасовий дріт, для іншого – волокно кевлара.
Не можна не відзначити, що термін служби подібних конденсаторів дуже великий. Зокрема, проводилися дослідження з визначення максимальної кількості циклів зарядка-розрядка, і з’ясувалося, що після 100 тис. циклів не спостерігалося погіршення характеристик. Існує чимало дослідників, які впевнені, що незабаром суперконденсатори дійсно почнуть приходити на зміну звичайним акумуляторам.
До того ж такі мікросуперконденсатори характеризуються високою ефективністю і низькою токсичністю матеріалів, що не представляє небезпеки для здоров’я людини і навколишнього середовища. Відповідно, їх можна буде спокійно носити близько до тіла і не боятися, що наелектрилізована сорочка принесе якоїсь шкоди.
Залишається лише чекати, коли в продаж надійдуть “електричні” сорочки, в кишені яких будь-який мобільник буде підживлюватися енергією.