Лікарі повернули жінці голос, пересадивши їй донорську гортань

52-річна Бренда Чаретт Йенсен стала другим у світі пацієнтом, що перенесли трансплантацію донорської гортані, частини трахеї і щитовидної залози.

Завдяки складній операції, проведеній хірургами з декількох країн у Davis Medical Center при університеті Каліфорнії, жінка отримала можливість говорити, самостійно дихати і ковтати, а також відчувати смак і запах.

Всього цього Бренда Чаретт Йенсен була позбавлена протягом 11-ти років. Причиною трагедії стала трубка, введена їй у гортань під час операції і яка пошкодила дихальні шляхи. 11 років дихання жінці забезпечувала трахеотомія, а голос – електронний пристрій.

У жовтні міжнародна бригада хірургів протягом 18 годин оперувала Бренду. Через два тижні вона змогла сказати дві свої перші фрази: “Доброго ранку” і “Я хочу додому”.

Попередник Бренди, Тім Хайдлер, котрий переніс аналогічну операцію в 1998 році, заявив, що за останні 13 років жодного разу не пошкодував про те, що йому повернули голос – не дивлячись на те, що йому доводиться щодня приймати препарати, що перешкоджають відторгненню донорських тканин.

clipnews