Японію накрила хмара вулканічного попелу

Потужне виверження вулкана Сінмое на горі Кірісіма на південному японському острові Кюсю призвело до випадіння попелу у 12 містах і селищах острова.

Призупинив роботу аеропорт в місті Міядзакі, злітно-посадкові смуги якого виявилися вкритими щільним прошарком попелу. Через необхідність чистити бетонне покриття там довелося скасувати 54 авіарейси.

Також зупинено рух на деяких ділянках залізниць і автодоріг, в деяких містах скасовані заняття у школах.

Попіл уже завдав шкоди врожаю овочів на площі 7 тисяч гектарів. За розпорядженням місцевої влади, мешканці одного із селищ евакуйовані в безпечне місце.

Японські телеканали транслюють кадри, на яких видно як потоки розжареної магми і хмари вулканічного попелу буквально вистрілюють з жерла вулкана.

Вулкан, розташований на горі Кірісіма, викидає “вулканічні бомби” на висоту до 3 тисяч метрів. Стовп диму наразі піднімається на висоту 800 метрів. Метеорологи закликали населення не наближатися до вулкану через небезпеку викиду великих каменів.

Вулкан прокинувся 19 січня, а 27-го вперше за 52 роки стався вибухоподібний викид попелу і каменів.

У п’ятницю, 28 січня, активність вулкана дещо знизилася, проте фахівці попереджають про небезпеку повномасштабного виверження з викидом лави. За прогнозами, це виверження в Японії може стати найпотужнішим з 1959 року.

clipnews