Янукович зрозумів, що армію доведеться створювати “з нуля”

Президент Віктор Янукович вважає за необхідне кардинальне реформування Збройних сил. Про це він сказав, виступаючи на урочистому зібранні з нагоди Дня соборності.

“Перед нами стоїть завдання практично, як кажуть, з нуля створити нові національні збройні сили. Держава дбатиме про військову безпеку, починаючи з підвищення соціального статусу військовослужбовців для відродження бойового духу до формування якісно нової структури Збройних сил”, – сказав президент.

Крім того, він підкреслив, що необхідно також забезпечити модернізацію озброєння, розробити військову доктрину, що відповідає викликам сучасності, і забезпечити розвиток оборонно-промислового комплексу.

“Ми зміцнимо силу нашого оборонного потенціалу. Ми відновимо інвестиції у розвиток науково-технологічної і науково-кадрової складової оборонно-промислового комплексу”, – пообіцяв президент.

Нагадаємо, Міністерство оборони планує забезпечити перехід на контрактну армію таким чином, щоб у 2015 році кількість контрактників становила 80% від загального числа військовослужбовців, а в 2025 році – 90-100%.

Міноборони також обіцяло забезпечити житлом всіх військовослужбовців Збройних сил, які стоять у черзі на отримання житла, до 2016 року.

Як повідомлялося, раніше міністерство оцінило необхідне фінансування Збройних сил у розмірі 27 мільярдів гривень у 2011 році, однак згідно з бюджетом отримає лише половину цих коштів – 13,6 мільярда гривень.

clipnews