Янукович вкотре зробив історичний ляп

На думку президента Віктора Януковича, 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було оголошено не про об’єднання західних і східних українських земель в єдину соборну державу, а про “акт соборності Української народної республіки з Українською народною республікою”.

Про це глава держави сказав, виступаючи зі святковою промовою на урочистостях на честь Дня Соборності в Палаці “Україна”, повідомив кореспондент “Лівого берега” з місця подій.

Обмовку він зробив у першому ж реченні свого виступу і не виправився.

Разом з тим, звертаючись присутнім Янукович запевнив: він як глава держави робитиме все для єдності країни, того щоб особисті інтереси ніколи не переважали над державними.

Крім того, Янукович згадав про те, як в 1990 році, “живий ланцюг”, що з’єднав Львів та Київ, став “прелюдією до утвердження незалежності нашої країни”.

Нагадаємо, День Соборності України відзначають в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося на Софійській площі Києва 22 січня 1919 року. Свято відзначається щороку з 1999 року.

clipnews