Президент Віктор Янукович не вважає, що зараз відбувається “переписування історії”. Про це він заявив, коментуючи заяви про те, що зараз відбувається “своєрідний перегляд, переписання історичних конотацій”.
Президент наголосив, що з української історії нічого не буде викинуто.
За його словами, історія – факт, який вже відбувся. І ця історія належить Україні та українському народові”, – сказав Янукович.
“Тому, коли я проводив дискусії на політичному рівні на цю тему, я завжди робив наголос на тому – ми можемо з повагою ставитись до тих чи інших історичних фактів, можемо по-різному ставитись, але ми повинні рахуватись з тим, що в тій історії були представники нашого українського народу”, – додав він.
Янукович зазначив, що “є певна частина суспільства, яка цю історію поважає, любить і з нею рахується”.
“І ми повинні рахуватись з цією частиною України. Тому, протистояння між політичними силами, коли виникає з цього питання, – скажу, що це не є показник високого рівня демократії. Ця нетерпимість, яку інколи політики висловлюють по відношенню до тих чи інших наших історичних фактів, це неправильно”, – сказав президент.
Янукович також вважає, що “дуже важливо, щоб наступні покоління не були ворогами і не було в країні протистояння, тому що в історії нашої держави були випадки, коли це викликало певну критику чи невдоволення певної частини нашої держави”.
“Тому історію повинні писати не політики, а історики”, – зазначив він.
Як повідомлялося раніше, професійні історики та викладачі історії проголосили створення громадського руху, який може запропонувати модель історичного примирення. Спільну заяву підписали 28 учасників зустрічі, яка відбулася 14-15 січня в Українському католицькому університеті Львова.
Рух “Історична ініціатива” виступає за публічний простір для відкритих дискусій навколо історії, в основі яких – прагнення до порозуміння. Рух відкритий до співпраці із професійними істориками, педагогами, ЗМІ, усіма активними та відповідальними громадянами України, а також із фаховими істориками та вчителями з сусідніх європейських країн, що працюють на консолідацію суспільства.