Допомогу матерям підняли, тільки далеко не так, як обіцяли

Здобувши перемогу, він і далі наголошував, що слід дотриматися саме такої диференціації у підході до державної допомоги матерям. Згодом навіть подав відповідний законопроект до Верховної Ради. А крім нього – ще один, за який депутати й проголосували.Деякі представники Партії регіонів, достеменно не розібравшись у ситуації, устигли навіть повідомити ЗМІ, що Президент передвиборчу обіцянку виконав. І відтепер, мовляв, українські матері заживуть… Насправді ж допомогу на новонароджених дітей, хоч і підняли, але не так високо, як обіцяли. Та ще й прив’язали її до прожиткового мінімуму, через що матері, які народили в різні пори року, отримуватимуть різні суми грошей. Аби розібратися в тому, як цьогоріч нараховуватиметься допомога на новонароджених, ми звернулися до спеціалістів.Відповідно до Закону «Про Державний бюджет на 2011 рік» та змін до Закону «Про державну допомогу сімям із дітьми», розмір допомоги новонародженим у 2011 році буде змінюватися 4 рази, – пояснює начальник головного управління праці й соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації Віктор Мацола. – Це повязано з тим, що вона обраховуватиметься в прожиткових мінімумах для дітей до шести років. Оскільки щокварталу вони змінюватимуться, відрізнятимуться й суми допомоги мате&shy^рям».Як пояснив пан Мацола, на першу дитину передбачена допомога в розмірі 22 прожиткових мінімумів, на другу – 45, на третю й наступних – 90. У першому кварталі цього року прожитковий мінімум для дітей до 6 років встановлений на рівні 816 гривень, тож, перемноживши цю цифру на 22, маємо 17 тисяч 952 гривні. Саме стільки отримуватимуть матері, котрі народять першу дитину з 1 січня до 31 березня.


Ми попросили Віктора Мацолу пояснити на прикладі, як виплачуватимуться гроші матерям, котрі народять у першому кварталі цього року.– Одноразово породілля отримає 7344 гривень, – каже Віктор Васильович. – А решту суми поділять. Для першої дитини на 12 місяців, для другої на 24 місяці, для третьої – на 36. І таким чином на перше маля мама отримуватиме щомісяця упродовж року по 884 гривні, на друге – два роки по 1224, на третє – три роки по 1836 гривень щомісяця.


Аби кожен із читачів, хто планує діставати державну допомогу на дітей, міг з’ясувати, на яку суму він може розраховувати цього року, друкуємо таблицю, де чітко розписані цьогорічні виплати.Наостанок тільки зауважимо, що коли раптом парламент передумає й ухвалить законопроект про 25, 50 і 100 тисяч гривень допомоги, то слід буде обов’язково вносити зміни в Державний бюджет. Якщо в законі буде сказано, що ці зміни набувають чинності з 1 січня 2011 року, то перерахунок мамам зроблять. Коли ж зміни набудуть чинності з дати їх ухвалення, підписання Президентом чи опублікування в офіційних виданнях (це вже як депутати вирішать), то, відповідно, й перераховуватимуть із вказаної дати.

Ярослав Світлик


журналіст “Старий Замок “Паланок”


Старий Замок “Паланок”


clipnews