До Праги намагався втекти ще один фігурант справи проти Тимошенко

Слідом за екс-міністром економіки Богданом Данилишиним до Праги мав намір втекти директор фірми “ІСС Україна”, через яку уряд Юлії Тимошенко закупив санітарні автомобілі за завищеними цінами.

Комерсанта затримали 16 січня по дорозі в аеропорт. Як дізналося видання “Дело”, на цей вечір у нього був заброньований авіаквиток до Праги. При цьому квиток був узятий тільки в один кінець – це може вказувати на те, що директор компанії не збирався повертатися назад до України.

Проти директора “ІСС Україна” було порушено кримінальну справу за постачання державі 27 санітарних автомобілів за дуже завищеними цінами у 2007 – 2009 роках. Йому загрожує від 7 до 12 років ув’язнення.

Історія скандальної закупівлі санітарних автомобілів частково була предметом розслідування іноземних аудиторів, які вивчали діяльність уряду Тимошенко.

Ще в грудні 2006 року постановою Кабміну Віктора Янкуковича була затверджена Державна програма “Репродуктивне здоров’я нації” на період до 2015 року, якою передбачено зниження смертності немовлят на 20%. Для цього і була передбачена закупівля реанімобілів та сучасного обладнання для неонатологічних відділень.

У листопаді 2007 року була опублікована інформація про проведення тендеру на закупівлю 27 реанімобілів з медичним обладнанням за державний кошт.

За даними слідства, директор “ІСС Україна” взяв участь у конкурсі, для чого надав до тендерного комітету Мінохоронздоров’я завідомо неправдиві відомості про відповідність реанімобілів та медобладнання у них виставленим технічним вимогам.

Це дозволило комерсанту назвати ціну постачання в розмірі 12,3 млн грн, яка виявилася найнижчою в порівнянні з пропозиціями інших учасників конкурсу.

Сторони уклали договір і вже 28 грудня 2007 року державне підприємство “Укрмедпостач” в інтересах МОЗ практично одразу перерахувало на розрахунковий рахунок “ІСС Україна” 12,3 млн. грн як 100% передоплати.

У той же день директор ТОВ “ІСС Україна” перерахувало ці гроші на рахунок третьої фірми ТОВ “Техностар XXI”, звідти вони повернулися через кілька днів і були конвертовані в євро.

Після того як валюта була на руках, компанія “ІСС Україна” перерахувала кошти на рахунки двох підприємств Invest Consalting Center (Англія) і Legal Busines Consultans LTD (Англія).

Через два місяці підприємство Legal Busines Consultans LTD поставило “ІСС Україна” 27 санітарних автомобілів, які за своїми технічними характеристиками не відповідали вимогам тендерної документації. У той же день директор цієї фірми передав зазначені автомобілі на зберігання в ДП “Укрмедпостач”, а потім – влітку 2008 року – укомплектував вказані автомобілі медичним обладнанням.

Влітку 2008 року відбулася перевірка робочою групою МОЗ відповідності поставлених 27 автомобілів санітарних “Рено Мастер” медико-технічним вимогам та умовам договору. У результаті було встановлено, що реанімобілі з обладнанням не відповідають вимогам, і не можуть бути прийняті до експлуатації.

Як повідомили в МВС, директор комерційної структури не збирався повертати гроші “Укрмедпостачу” і в травні 2009 року створив фірму “Євроспецтранс”. Менеджер вніс 27 автомобілів “Рено Мастер” до статутного фонду цього товариства.

Нагадаємо, в 2009 році всі ці санітарні машини через фірму Lakshmi Avto були продані Міністерству з надзвичайних ситуацій за ціною 799 тис. грн. за кожний автомобіль. При цьому фірма “ІСС Україна” платила за кожну машину утричі менше – по 242 тис. грн.

За рішенням суду 19 січня 2011 року директору компанії “ІСС Україна”, громадянину Хорватії, було обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

clipnews