Для Києва економічні зв’язки з Білоруссю важливіші, ніж бойкот ЄС

Україна не вдаватиметься до різких кроків у відносинах з Білоруссю, оскільки, на відміну від країн ЄС, Київ має набагато тісніші економічні зв’язки з Мінськом, повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Зокрема, Київ на інавгурації Олександра Лукашенка представляв посол у Мінську Роман Безсмертний. У той час як посли країн Євросоюзу бойкотували церемонію і на час її проведення виїхали з країни.

“У політичному плані ми не робитимемо ніяких різких кроків. Антибілоруських настроїв в Україні ані на рівні еліт, а ні на рівні суспільства немає. Але водночас ми не можемо ігнорувати факт, що вибори в Білорусі міжнародними організаціями визнані такими, що не відповідають демократичним стандартам. І в принципі рівень нашої присутності на інавгурації сам за себе говорить”, – сказав Волошин.

За його словами, нині в Україні не йдеться про санкції проти Білорусі, як до цього закликають країни Євросоюзу. Водночас українська сторона не поділяє підхід білоруської влади до відносин з опозицією і в цьому Олександру Лукашенку доцільно було зробити крок назустріч опозиціонерам, аби зняти занепокоєння, які є в ЄС, зауважив Волошин.

На запитання, чи надходило запрошення на інавгурацію Лукашенка українському президенту чи прем’єру, або на адресу керівництва Верховної ради, Волошин відповів, що не може надати таку інформацію.

На думку політологів, у відносинах з Білоруссю Україні доведеться балансувати між власними економічними інтересами і позицією Євросоюзу та Росії.

“Україно-європейськиим відносинам зашкодить не стільки співпраця з Мінськом (бо ж це здебільшого економічна співпраця), скільки внутрішнє зменшення свободи слова в самій Україні. Тобто наше уподібнення до Білорусі в політичній системі, яке стає дедалі більш очевидним”, – зауважив політолог Олександр Палій.

Напередодні Нового року президент Віктор Янукович привітав Олександра Лукашенка з перемогою на президентських виборах услід за керівництвом Росії та главою російської православної церкви Кирилом. Про це повідомили в адміністрації президента Білорусі. Утім, інформацію про це прес-служба українського президента не поширювала.

Нагадаємо, після виборів 19 грудня за ґратами залишаються десятки білоруських опозиціонерів, які брали участь в акціях протесту проти фальсифікації виборів.

clipnews