Депутати обласної ради підтримали «Геральдику Закарпаття»


Рецензентом цього видання став доктор історичних наук, професор, ректор Ужгородського національного інституту, депутат обласної ради Микола Вегеш.
Представлений матеріал розкриває традиції самоорганізації громад нашого краю ще з ХІУ ст. Високий рівень розвитку знаменує їх суверенний статус, підтвердженням якого є надання прав з використання власних гербів і печаток.
Тут вміщено понад 200 зображень гербів, їх реконструкцій тощо. Опис печаток, їх відбитків, (сургучних та зроблених на інших пластичних матеріалах, реконструкції гербів) – це ознака певного рівня розвитку міст, селищ та сіл нашого краю.
Як зазначив Володимир Ньорба, видання готувалося 5 років і в якісному поліграфічному виконанні вийшло у видавництві «Краєвиди Карпат» дуже обмеженим накладом – всього в 280 примірників.
Богдан Мариконь розповів, що подібне видання з геральдики краю побачило світ вперше за останні 130 років. Він також підкреслив, що герби побудовані і затверджені сільськими, міськими та селищними радами, але вони бралися не тільки з печаток, але й враховувалися місцевість, побут, традиції кожного населеного пункту, і на основі кількох варіантів обирався оптимальний, відтак затверджувався, і так народжувалися герби. За словами українського геральдиста і вексилолога, кандидата історичних наук Андрія Гречила, пропонована книга є певним підсумком місцевого герботворення на Закарпатті. Очевидно, що це видання не претендує на вичерпність, оскільки охоплює лише символи районів та деяких міст і сіл. Зрештою, цей процес є творчим, і він триває.

Прес-служба облради

clipnews