Закарпаття: Красивий феєрверк – реальна смерть

Феєрверки, петарди, ракети та інші вибухові «іграшки» завжди притягували до себе увагу не тільки дітвори, а й дорослих. Але з кожним роком збільшується кількість людей, що отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки, різні травми. Дуже часто це трапляється внаслідок необережного, неправильного та безграмотного користування піротехнічними виробами. Сучасний ринок пропонує різноманітну побутову піротехніку, яка стала прикрасою будь-якого свята. Однак постає питання, як піротехнічна продукція потрапляє до споживачів? Якому виробнику надати перевагу – вітчизняному чи закордонному?

Переважна більшість імпорту не має відповідних документів на реалізацію, – каже Мирослав Щербей. При купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання, то виріб несертифікований, тому користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. Сьогодні торгівля пропонує широкий вибір різноманітної піротехніки, здебільшого китайського, корейського і, частково, вітчизняного виробництва. На багатьох подібних виробах вказані вікові обмеження. Обов’язково перевірте, чи не пошкоджена упаковка виробу і чи не має пошкоджень сам виріб.

Щоб запобігти неприємним наслідкам від “спілкування” з піротехнічними виробами, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки. Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових і господарських будівель, новорічних ялинок.

Піротехніку не можна зберігати поблизу приладів опалення, не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях, не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам, не можна курити, працюючи з піротехнічними виробами, а також знаходитись у нетверезому стані.

Запаливши петарду, потрібно відійти на безпечну відстань, як правило, це – 10-15 і більше метрів. Діти не повинні приводити в дію піротехнічні вироби без участі дорослих.

Під час бурхливої передноворічної торгівлі на ринках міста, яка пропонує широкий вибір різноманітної піротехніки, мало хто з продавців замислюється про підлітків, в руки яких потрапляє вогневий асортимент. Але мало хто знає, що температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів, а викид полум’я хлопавки досягає декількох десятків сантиметрів.

Отже, варто бути дуже обачними й обережними, щоб уникнути нещасних випадків і не зіпсувати собі свята. Основні правила пожежної безпеки прості. Треба уважно вивчити їх, адже знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей.

Лілія МАТІЦО, газета «НЕДІЛЯ»

admin