Закарпатець вивчав німецький досвід природно-заповідної справи

Семінар “Підвищення кваліфікації професійних кадрів адміністрацій природоохоронних територій України, в рамках реалізації ПРОТ” відбувся в Міжнародній академії охорони природи на острові Вільм. Екологам двох країн було про що поговорити, адже їх об’єднує спільна турбота про унікальні території, котрі знаходяться під особливою охороною, а це ті ділянки землі, водного і повітряного простору, де розміщені природні комплекси і об’єкти, що мають винятково важливе природоохоронне, наукове, культурне, естетичне, рекреаційне значення. Одним із таких у Німеччині є національний парк “Мюріц”, який відвідала українська делегація. Його територія складає 318 км.кв. і майже на 65 % покрита лісами. Тут незліченна кількість боліт і аж 100 озер, найбільшим з яких є Мюріц, що й дало назву національному парку. Разом озера і болота займають 20% території парку “Мюріц”.

Всього в Німеччині 14 національних парків, загальна площа яких складає понад 900 га. Звісно, українська делегація за один тиждень не могла ознайомитись з роботою кожною з них, але досвід чотирьох, котрі вдалося відвідати, цілком стане в нагоді. Наші екологи цікавились особливостями організаційної структури німецьких парків, питаннями планування і управління, керуванням потоком відвідувачів, роботою інформаційно-туристичних центрів тощо.

У рамках семінару українські прородоохоронці зустрілися зі співробітниками Федерального міністерства навколишнього середовища і ядерної безпеки, з якими обговорили сучасні проблеми екології та шляхи їх вирішення.

Подібні семінари надзвичайно корисні для їх учасників, адже щораз відкривають нові позиції природоохоронної, рекреаційної, науково-дослідної роботи, які в подальшому можна застосовувати до вітчизняної практики і мати хороші контакти з іноземними природоохоронцями.

zakarpattya.net.ua

admin