В новому році гречка подорожчає до 20 гривень

На ринку склалася цікава ситуація: посередникам важко знайти гречку для покупки, що вказує на дефіцит пропозиції, але це поки не відбилося на прайсах крупи в торгових мережах.

Учасники ринку пояснюють це падінням споживання, а також частково імпортом китайського аналога.

“Можна сказати, що попит на крупу впав рази в чотири. При цьому її складно знайти на ринку – продають гречку тільки ті, хто потребує готівки “, – відзначає менеджер з продажу ПП “Агропродукт Груп” Володимир Павленко.

Компанія займається реалізацією гречки в центральних і західних регіонах країни.

За словами Павленка, нині закупівельна вартість крупи становить 11-12 гривень за 1 кг, а при таких темпах насичення ринку вже влітку вона досягне 18-19 у виробників.

Значить, в торгових мережах крупа буде продаватися не дешевше 20 гривень за кг.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Роман Сластьон поки не бачить потрясінь на ринку по цьому продукту.

За його даними, закупівельна ціна гречки на рівні 10 гривень за кг, а її вартість у супермаркетах тримається в межах 11-14 гривень і навряд чи це затишшя буде порушено до наступного року, вважає експерт.

Нагадаємо, раніше заступник міністра економіки Михайло Русинський заявив, що підстав для різкого зростання цін на продукти першої необхідності і соціально значущі товари в Україні немає.

tsn.ua

admin