Україна увійшла у п’ятірку країн-лідерів у виробництві дитячої порнографії

Як повідомляється, ці дані стали результатом проведення моніторингу та підготовки Громадського звіту щодо виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини.

Зокрема, у 2008 році майже 80% дитячої порнографії було виготовлено в Росії, Білорусі, Україні і Молдові. За даними МВС, із 250 мільйонів зразків конфіскованої з 1990 року дитячої порнографії 12 мільйонів знято в Україні.

За оцінками МВС, на постійній основі до цієї діяльності залучено 12-15 тисяч українських дітей, здебільшого безпритульних і дітей з неблагополучних сімей. За даними фонду Internet Watch Foundation (IWF), 62% інтернет-сайтів, які поширюють дитячу порнографію, розміщено у США, 28% – у Росії і 2% – в Україні (сьоме місце у світі).

Аландаренко нагадала, що у лютому 2010 року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оприлюднив результати дослідження “Комплексна оцінка масштабів продажу дітей, дитячої проституції та порнографії в Україні”.

Дослідження, проведене Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАН України, виявило, що з опитаних дітей віком 14-18 років 11% показували своє голе тіло^ 7,8% – займалися сексом за певну плату^ 3,2% – погоджувалися сфотографуватися або знятися у фільмі в оголеному вигляді.

Існуючому стану речей, за словами експерта, сприяє відсутність дієвої законодавчої бази і недостатнє залучення до боротьби інтернет-співтовариства.

tsn.ua

admin