Студенти ЗакДУ ознайомилися із розсекреченими матеріалами Галузевого державного архіву СБУ

Матеріали стосуються національно-визвольного руху, голодомору 1932-33 років, діяльності ОУН та УПА, Карпатській Україні, політичних репресій проти окремих верств населення.

Крім дозволу на перегляд розсекречених матеріалів в електронному вигляді, студенти отримали для перегляду окремий блок кримінальних справ, який працівники архіву надали студентам в інформаційно-довідковий зал. Кримінальні справи були датовані 40-50-ми роками ХХ ст. та стосувалися жителів Закарпаття. Студенти мали можливість наочно ознайомитися з тим, як справи велися, зберігалися, систематизовувалися, тобто практично торкнутися історії нашого краю.

Робота безпосередньо з першоджерелами країнознавчих досліджень, такими як – архівні матеріали, документи, постанови, кримінальні справи – є надзвичайно важливою для наукової роботи студенів, зокрема, для написання статей, бакалаврських, дипломних та магістерських робіт.

Відвідати інформаційно-довідковий зал при управлінні СБУ можуть студенти, науковці, журналісти, тому сподіваємось, що наші студенти і надалі у своїй науково-дослідницькій роботі будуть користуватися можливістю попрацювати із розсекреченими архівними матеріалами.

Провідний спеціаліст лабораторії країнознавства,

Мікор Олександра

admin