Помер легендарний музикант Кептен Біфхарт

У п’ятницю, 17 грудня, в Каліфорнії у віці 69 років помер легендарний авангардний музикант Дон Ван Вліет, більш відомий як Кептен Біфхарт. Кептен Біфхарт разом зі своїм другом Френком Заппою, який придумав йому псевдонім, почав записувати музику в середині 1960-х, ставши керівником групи The Magic Band.

Лідер The Magic Band грав на багатьох інструментах^ його музика поєднувала риси рок-н-ролу, блюзу, фрі-джазу, авангарду. Біфхарта називали одним з найсміливіших музичних експериментаторів і новаторів, вважається, що його творчість вплинула на розвиток нью-вейву, панку, пост-панку та альтернативного року.

Альбом Ван Вліета “Trout Mask Replica” (1969) зайняв 58 місце в списку 500 найкращих альбомів усіх часів за версією Rolling Stone, у журнальній рецензії диск було названо “абсолютним тріумфом”. Усього Біфхарт записав 12 альбомів.

У 1982 році Ван Вліет залишив музичну кар’єру і зайнявся живописом^ в США відбувалися його виставки. З початку 1990-х Біфхарт був прикутим до інвалідного крісла і жив з дружиною в Каліфорнії, не з’являючись на публіці.

У 1993 році відомий фотограф і режисер Антон Корбайн зняв короткометражний біографічний фільм “Don Van Vliet: Some YoYo Stuff“.

tsn.ua

admin