Передноворічна зустріч з губернатором

Після цього відповідав на чисельні запитання представників місцевих ЗМІ.

Журналісти цікавилися, якими в краї будуть персональні кадрові зміни у зв’язку з нещодавно опублікованими розпорядженнями Президента.

Голова ОДА назвав кандидатів на посади голів райдержадміністрацій, звільнених Віктором Януковичем вчора .

Так, на голову Міжгірської РДА претендує Міжгірський селищний голова Василь Щур, Ірашвської РДА – заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Феєр, Великоберезнянської РДА – депутат Закарпатської обласної ради Роман Рогач, Мукачівської РДА – І.Токар.

Стосовно запропонованого керівником держави скорочення штату держслужбовців пан Ледида сказав, що наразі в області чекають роз’яснень з Києва.

Цікавила журналістів і ситуація стосовно компенсації збитків нанесених підтопленням населених пунктів краю.

Як пояснив присутнім губернатор: «Наразі готуються документи на виділення з резерву 130 млн. грн. для компенсації наслідків підтоплення. Чому мова йде про саме таку суму? Нагадаю, що збитки оцінюються по залишковій вартості пошкодженого майна та споруд. Наприклад, якщо вартість мосту оцінюють по залишковій вартості у 1 млн. грн., то для побудови нового мосту потрібно витратити 3 млн. грн. Після підготовки нами відповідних документів, вони будуть направлені на розгляд у Київ, у Міністерство економіки. Далі буде виноситись постанова Кабміну та прийматись рішення про фінансування. У кожному районі Закарпаття створюється комісія для оцінки шкоди, завданої стихією. Комісія включає представників райдержадміністрації, сільського голову, депутатів сільської ради, а також представників контрольно-ревізійного управліннята місцевого БТІ.

На жаль, існує певна проблема: на деякі будинки не заведені інвентарні справи. Це ускладнює реальну оцінку шкоди, заподіяної повінню».

Наостанок Олександр Ледида задовільнив цікавість журналістів стосовно зустрічі ним Нового року.

«У мене у сім’ї традиція: Новий рік і Різдво святкуємо вдома», – коротко інформував губернатор.

admin